בע"ה י"ג ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בית המשפט קבע: עיריית ירושלים מפלה אנשי ימין

בימ"ש ביטל כתב אישום נגד אדם שהואשם בתליית שלט "שמאלנים בוגדים" על מרפסת ביתו. עו"ד בן גביר: "ננקטה מדיניות אפלייתית"

  • יח"צ
  • כ"ז אדר תשע"ט - 21:00 04/03/2019
גודל: א א א

בית משפט השלום בירושלים ביטל כתב אישום שהוגש כנגד ראובן חכם, תושב ירושלים, שתלה במרפסת ביתו שלט עליו נכתב "שמאלנים בוגדים". 

חכם, מוותיקי תושבי ירושלים, טען באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר כי העירייה פעלה במדיניות של 'אכיפה בררנית' כלפיו, כאשר הפלתה בינו לבין אנשי שמאל שתלו שלטים אחרים, ואילו כלפם לא ננקטו צעדים, לא ניתן קנס, ולא הוגש כתב אישום, וכגון במקרה הנידון. 

השופטת סיגל אלבו קיבלה את טענותיו של בן גביר וקבעה כי כתב האישום בוטל בשל היותו עומד "בסתירה מהותית לעקרונות של צדק והגינות משפטית", וכי העיריה אכן נקטה במדיניות הפלייתית כנגד חכם. 

עורך דין איתמר בן גביר אומר בתגובה לפסק הדין כי "אני מרוצה שבית המשפט מקבל היום את טענותיי, ולמעשה אומר בצורה מפורשת כי עיריית ירושלים הפלתה בין אנשי ימין לאנשי שמאל. כאשר התובע העירוני סוגר תיקים של אנשי שמאל, בשל התערבות פוליטית של חברי מועצת העיר, הוא מנהל מול הלקוח שלי מדיניות של 'יקוב הדין את ההר'". 

באשר לתוכן השלט שנתלה אומר בן גביר כי "אני לא חושב שכל השמאלנים הם בוגדים, אולם אכן יש בשמאל ניצני בגידה, ויתרה מזאת אני סבור שחופש הביטוי מאפשר להגיד את הדברים האלו. ידע התובע העירוני כי לא תהיה כאן אפלייה ומדיניות של איפה ואיפה; אם אנשי השמאל יכולים לדבר בשם חופש הביטוי, אזי ודאי שזכות זו שמורה גם לאנשי ימין"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד