בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בן גביר נגד פייסבוק: מאיים בתביעה של מיליונים

לאחר שהרשת החברתית חסמה את חשבונו של מועמד עוצמה יהודית, זה דורש פיצוי ומאיים בתביעת ענק

  • יח"צ
  • כ"ח אדר ב תשע"ט - 20:22 04/04/2019
גודל: א א א
דף הפייסבוק של בן גביר
דף הפייסבוק של בן גביר

יו"ר ועדת הבחירות השופט מלצר הורה היום לפייסבוק להשיב בדחיפות לעתירה שהגיש עו"ד איתמר בן גביר כנגד פייסבוק לאחר שזו חסמה את פרופיל המשתמש שלו.

בן גביר הודיע כי הוא לא מסתפק בכך, ושלח היום לפייסבוק מכתב התראה לפני תביעה על סך שלושה מליון שקלים, וכן דרישה לפיצוי על סך רבע מליון ש"ח בגין העוול שגרמה לו פייסבוק כשחסמה את חשבונו. 

בן גביר כותב במכתב ההתראה לבאי כוחם של פייסבוק: "אין ספק שההתנהלות של פייסבוק גרמה וגורמת לח"מ נזק אנוש להתמודדותו ויש להוסיף כי מפלגתו של הח"מ השקיעה בפייסבוק כספים רבים ואנו רואים בדף הפייסבוק אמצעי מרכזי לפרסום, וחסימת הפרופיל מחריבה לח"מ את מסע הבחירות". 

עוד נכתב בנוסף כי "יתרה מזאת, בדפי פייסבוק של פוליטיקאים רבים נראה כי כתובים דברים חריפים הרבה יותר ואיש לא חסם אותם, לפיכך יש בכך אפליה שגם היא אסורה על פי החוק במדינת ישראל". 

לבסוף חותם בן גביר את המכתב בכך שהנזק המוערך שנגרם לו עד כה עומד על סך של מליון ש"ח, אולם יסכים להתפשר על קבלת פיצוי העומד על רבע מליון שקלים. 

בן גביר מוסר הערב כי "פחות משבוע לבחירות, ופייסבוק עורכת נגדי מסע השתקה, ומנסה לסתום לי את הפה. אני מעריך את הנזק שנגרם לי במליוני שקלים, והגיע הזמן שבפייסבוק יבינו שאם משתיקים משלמים. מטעמי פשרה אני מוכן לקבל כרגע רבע מליון ש"ח על העוול שנגרם לי, אך שיהיה ברור: לו זה יימשך כך עד הבחירות, אתבע את פייסבוק על סך של מליוני שקלים. ניפגש בבית המשפט".

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד