בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בן גביר: היועמ"ש מתדרך כתבים נגד בן ארי

עו"ד בן גביר תקף את כתב מעריב אבישי גרינצייג וטען כי הוא משמש "כתב מטעם" של היועמ"ש נגד בן ארי - ליברמן נתבע ע"י בן גביר

  • בשיתוף תלמידי ישיבת דורשי יחודך - עוד יוסף חי
  • ג' אדר ב תשע"ט - 14:12 10/03/2019
גודל: א א א
מנדלבליט (דובר צהל)
מנדלבליט (דובר צהל)

עו"ד איתמר בן גביר תקף ביום שישי האחרון את פרסומו של אבישי גרינצייג ממעריב המצטט את היועץ המשפטי לממשלה שבשיחת תדרוך עם גרינצייג, כך על פי בן גביר, אמר לו כי הוא מעריך שהעליון יפסול את בן ארי להתמודד בבחירות.

לדברי עו"ד בן גביר העמדה של היועץ המשפטי כפי שהוגשה לוועדה היא עמדה פוליטית ולא משפטית וההערכות שלו נועדו להשפיע על שופטים. 

על פי הודעתו של עו"ד בן גביר בשיחת התדרוך לכתב מעריב, נטען כי יש נגד ד"ר בן ארי ראיות רבות, על שורת התבטאויות המסיתות לגזענות, וכי ד"ר בן ארי לא התייחס לכל התבטאויות בתצהירו. 

"מעבר לעובדה שהחומר שהוצג ונאסף על ידי התנועה הרפורמית, היה חומר חלקי ביותר והושמטו על ידי הרפורמים קטעים מהותיים שלא מאפשרים לקבל בכלל את הראיות, הרי שדווקא בן ארי נתן הסבר אחרי הסבר לדברים גם בתצהירו וגם בדיון בוועדה", אמר בן גביר.

"הוא הסביר כי אינו מכליל את כל הערבים, התייחס להקלטות מדף הפייסבוק שלו והוכיח שהן הקלטות חלקיות שהרפורמים הסתירו את הקטעים שבהם הוא אומר מפורשות שהוא בעד לגרש רק את מי שלא נאמן, ובנסיבות אלה ברור כי יש לדחות את הבקשה". 

עוד הוסיף עו"ד בן גביר שגם נגדו הוגשה בקשת פסילה כי: "מדהים שחד"ש ותע"ל, ובל"ד ורע"מ, וכן עופר כסיף כלל לא התייחסו לטענות נגדם. הם לא התייחסו לסעיפי הבקשות נגדם. אנשי חד"ש ובל"ד למעט עופר כסיף לא מסרו אף תצהירים ובעניינו של כסיף הוא לא התייחס בתצהירו לסעיפים רבים שנטענו נגדו, לא הגיע לוועדה ורק לאור בקשת עוצמה יהודית והוראות השופט מלצר הוא הגיע להצהיר, אך גם אז נמנע מלחזור בו או להסביר שורת התבטאויות שלו. אם היועץ המשפטי לממשלה טוען שיש בעיה כשלא מתייחסים לכל טענה וטענה מוזר לנו מדוע לא טען זאת בעניין כסיף או חדש ובל"ד - אך לפסטיבל הצביעות אין גבול" 

עורך הדין טוען בסוף דבריו כי: "היועץ המשפטי ופרקליט המדינה עושים כל דבר אפשרי כדי למנוע את ההתמודדות של ד"ר בן ארי. הם הגישו חוות דעת שערורייתית, ואחרי שהפסידו בוועדה הם הוציאו תדרוך שיש כוונה לפתוח בחקירה פלילית נגד בן ארי - אחרי שמונה שנים שבהן לא פתחו בשום חקירה -  ועכשיו משתמשים בתדרוך לכתב מעריב כדי לנסות ולהשפיע על החלטת בית המשפט העליון: התחושה היא שמנדלבליט וניצן מבקשים לנהל את מדינת ישראל ולהחליט מי יתמודד ומי לא ראוי, וכמו תמיד הם "שוכבים על הגדר" בשביל כסיף, חד"ש, תע"ל, רע"מ ובל"ד - מפלגות אשר הוראות סעיף 7 (א) האמורות למנוע התמודדות לכנסת חלות עליהן במפורש, אך מנדלבליט וניצן מתעלמים מהוראות אלה".

   | ליברמן נתבע על ידי עו"ד בן גביר


ובעניין אחר, בראיון לתכנית 'דקל וסגל' שנערכה ביום חמישי האחרון אמר שר הבטחון לשעבר ח"כ אביגדור ליברמן על עו"ד איתמר בן גביר כי הוא תוהה אם בן גביר הוא לא "סוג של שמפניה".

בן גביר הזהיר את ליברמן כי אם לא יתנצל בתוך 48 שעות על דבריו, ייתבע בבית המשפט. הבוקר (א'), מימש בן גביר את הבטחתו, והגיש לבית משפט השלום בירושלים תביעה על סך רבע מליון שקלים נגד ליברמן; זאת לאחר שהאחרון, כאמור, לא חזר בו מדבריו.  

בכתב התביעה מובאים דבריו של השופט עודד שחם, שפסק לטובתו של עו"ד בן גביר במקרה דומה בעבר לפני כ-20 שנה, אז כינה אדם אחר את בן גביר "סוכן שב"כ".

שחם פסק כי על אף שמדובר בכינוי שעשוי להצטייר אצל חלק מהציבור כחיובי, ישנן קבוצות בהן עשוי להצטייר שלילי: "הקביעה כי פרסומים לפיהם התובע פועל כסוכן שב"כ בתוך הקבוצה בה הוא חי, מציג מצגי שווא, פועל כדי להכפיש את מי שמשתייכים למחנה הפוליטי אליו הוא נחזה להשתייך, ויוצר פרובוקציות אשר יש בהן כדי להכשיל את חבריה, הינם לשון הרע בכל הנוגע לחברי אותה קבוצה, אינה עלולה לתת יד להשקפות ולמעשים החותרים תחת שלטון החוק ומשטר המדינה.

גם אם נכונה הטענה, כי יהיו בציבור מי שיראו בפרסום כזה דבר רצוי, אין בכך כדי ללמד על סתירה בין תקנת הציבור ובין הכרה בעילת תביעה במקרה זה". 

עו"ד איתמר בן גביר אומר הבוקר כי "אני מבין שאביגדור ליברמן בלחץ. הוא רואה את הסקרים, מגלה שהוא לא עובר את אחוז החסימה, ומבין שהמצביעים שלו נוהרים להצביע לאיחוד מפלגות הימין. אבל יש דברים שאסור לומר; לרמוז עליי שאני סוכן שב"כ, זה יותר חמור מאשר לטעון נגד ליברמן שהוא סוכן ק.ג.ב. הבוקר הגשתי לבית משפט השלום בירושלים כתב תביעה על סך רבע מליון שקלים נגד ליברמן, שצריך ללמוד: יש כאלה שלא רק מדברים, אלא גם עושים. הוא השמיץ - וישלם".

 

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד