בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות דו"חות בהפגנות: חוננו יוצאים עם זכותון למפגין

בחוננו מפרסמים "זכותון למפגין" בו מובא למפגינים בצורה מסודרת מה זכויותהם בתקופת קורונה, וכן כיצד ניתן לבטל דו"חות וקנסות שניתנו למפגינים בניגוד לחוק ולתקנות הקורונה

  • יח"צ
  • כ"ד טבת תשפ"א - 08:27 08/01/2021
גודל: א א א

גל ההפגנות אשר שטף את הארץ בשבועות האחרונים במחאה על הרג הנער, אהוביה סנדק ז"ל הביא לחלוקה מוגברת של דו"חות קורונה למפגינים וזאת לדברי ארגון חוננו בניגוד לחוק ולתקנות. בחוננו מפרסמים "זכותון למפגין" בו מובא למפגינים בצורה מסודרת מה זכויותהם בתקופת קורונה, וכן כיצד ניתן לבטל דו"חות וקנסות שניתנו למפגינים בניגוד לחוק ולתקנות הקורונה.

בהנחיות נכתב כי בג"ץ קבע שבהפגנות בהן משתתפים עד 500 איש, אין צורך להודיע למשטרה או לבקש ממנה אישור. כמו כן, הדגישו כי גם בזמן הסגר הצפוי להיכנס הלילה (ה') בחצות, מותר לצאת להפגנות.

זכותון למפגין >>

הנחיה נוספת שנכתבה למפגינים היא כי בתקנות נקבעה חובה לשמור על שני מטרים בין אדם לאדם, אך לשוטר אסור לקנוס על הפרת עבירה זו. עוד הדגישו כי "בהפגנה שבה לא שומרים מרחק, שוטר יכול לדרוש מהמפגינים לשמור מרחק, אך אין לו סמכות לפזר את ההפגנה עצמה".

בנוסף, נכתב בהנחיות שיצאו מטעם ארגון חוננו כי "לעיתים המשטרה נותנת קנס בגין הפרעה לתנועה, אך במקרה בו המפגין לא הפריע לתנועה או שהמשטרה עצמה חסמה את התנועה לא ניתן לתת קנס זה. במקרה של קבלת קנס, יש להשיב: "לא עברתי על החוק", ולהגיש בקשה לביטול הקנס או בקשה להישפט".

בחוננו סיפרו מה הוביל ליוזמה הזו "המשטרה התנכלה למפגינים באלימות ובמעצרים שרבים מהם בודאי מעצרי שווא. מאות עצורים ומעוכבים קבלו סיוע משפטי מעורכי הדין של חוננו. דרך נוספת שבה נוקטת המשטרה כדי לנסות לדכא את המחאה היא חלוקת דוחות בסיטונאות, דוחות תעבורה ודוחות קורונה. קיבלנו פניות רבות מאוד של מפגינים שללא כל סיבה קבלו דוח. עו"ד חנמאל דורפמן נרתם לכתיבת מסמך הסבר כיצד להתמודד עם הדוחות הללו בדרך המיטבית".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד