בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות המחאה הציבורית: בוטל פרס התמיכה ביוצרי הסרט

חברי דרקטוריון מפעל הפייס החליטו היום בצהריים (ה') על ביטול פרס התמיכה ביוצרי הסרט על לאה צמל - פרקליטת המחבלים

  • דוד אור שחר
  • כ"ד סיון תשע"ט - 12:13 27/06/2019
גודל: א א א
תמכה במחבלים. ארכיון
תמכה במחבלים. ארכיון

 

בעקבות המחאה הציבורית, דירקטוריון מפעל הפיס ביטל היום (ה') את הענקת הפרס ליוצרי הסרט על עורכת הדין של המחבלים לאה צמל.

קודם לדיון התחייבו כמה מחברי הדירקטוריון ובהם שי חג'ג', ראש מועצת מרחבים, ובני כשריאל, ראש עיריית מעלה אדומים, כי יתנגדו למימון. 

הדיון התקיים בעקבות מחאה ציבורית רחבה שהובילו הורים שכולים וארגוני ימין במאבק למנוע הענקת הפרס. בתחילת השבוע פורסמה לראשונה בקול היהודי "מחאת המנויים" במהלכה מאות רבות של מנויי פייס הודיעו כי יבטלו את המינוי בו הם מחזיקים בתגובה לתמיכה בסרט.

ההודעה על כינוס חברי הדרקטוריון באה לאחר שעו"ד מיכאל ליטווק ואריה קמחי שלחו מכתב מטעם ארגון בצלמו להנהלת המפעל. במכתב נאמר כי מפעל הפייס מעולם לא התחייב משפטית לממן את יוצרי הסרט.

"כמו שאין כל ספק שלא היה מממן סרט הקורא שלא לרכוש מנויים למפעל הפייס היות שסרט זה פוגע בו, אין ספק שגם במקרה זה ימנע המימון", כך כתבו.

בנוסף נטען כי בעבר בוטל הפרס ליצחק לאור על טענות רבות נגדו למרות שמעולם לא הואשם פלילית בעוד גיבור הסרט טארק ברגותי הודה בעסקת טיעון על מעורבות בניסיון לרצח יהודים.

במכתבם כתבו עורכי הדין בנוסף כי חובת מפעל הפייס הינה לפעול לטובת הציבור ומנויי הפייס. גל הביטולים מוכיח בצורה נחרצת שאין זה רצונם של מנויי הפייס שדבר זה ימומן מכספם.

ממפעל הפיס נמסר: "דירקטוריון מפעל הפיס קיבל החלטה להמשיך ולחזק את תקציב האמנות והתרבות לטובת הרשויות המקומיות. בנוסף, הוחלט להפסיק את מימון הפרס לסרט הזוכה בפסטיבל "דוק אביב" ולבחון את נושא הזכייה הנוכחית באמצעות ייעוץ משפטי".

מארגון בצלמו שהוביל את המאבק נמסר: "אנחנו מודים למפעל הפיס וקוראים לכל המנויים להחזיר את המנוי. אנחנו בטוחים שמפעל הפיס ימשיך לפעול בכל הכוח לטובת אזרחי ישראל ונמשיך לעמוד בקשר איתו".

פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות המלווה ע"י תנועת "אם תרצו" מסר: "אנו מברכים את מפעל הפיס על החלטתם הנכונה. חבל שהנהלת הארגון לא השכילה למנוע מלכתחילה את הענקת הפרס ליוצרים שמציגים את דמותה של מי אשר מגנה יום יום ושעה ושעה על הרעים שבאויבי ישראל. ביטול של אלפי מינויי פיס הוביל ככל הנראה להחלטה. זהו ניצחון השפיות וניצחון ההגיון הבריא. פורום "בוחרים בחיים" יחד עם תנועת "אם תרצו" ימשיכו להוות חוד החנית בעמידתם האיתנה נגד כל מי שמבקש לפגוע במדינת ישראל בחיילי צה"ל ובמשפחות השכולות. מחאתו הגדולה של עם ישראל הוכיחה שדם ילדנו אינו הפקר".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד