בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בפנים גלויות וללא מורא - תופעת הציד במגזר הערבי

צבאים, ציפורי בר וצבוע, אלו רק חלק מבעלי החיים שניצודו לאחרונה בידי ערבים. הציד אסור על פי חוק ואף קיים קנס מוגדל לכך, אולם במגזר הערבי נראה כי התופעה משגשגת באין מפריע. "נוכחות יהודית בשטח - תמנע אנרכיה והפקרות"

  • אלישע ירד
  • ט' חשון תשפ"א - 17:15 27/10/2020
גודל: א א א

תופעת הציד הבלתי חוקי משגשגת במגזר הערבי ונראה כי אין מי שיעצור את התופעה.

ערבים רבים מצטלמים בפנים גלויות וללא חשש, כשהם מחזיקים את בעל החיים אשר צדו זה עכשיו בגאווה ומעלים את התמונה לרשתות החברתיות.

במקרים רבים, אף משתמשים הציידים בכלי נשק במהלך הציד, תוך שהם רודפים עם מכוניתם אחרי בעל החיים ויורים בו על מנת ללוכדו.

הדבר מראה כי אין לערבים סיבה לחשוש מאכיפה כלשהי מצד רשויות החוק. בפועל, כמעט ולא מבוצעת אכיפה בתוך הכפרים, מצד פקחי רשות הטבע והגנים - האחראים על העניין.

גם כאשר מתבצעת אכיפה, היא בקושי מגיעה לטיפה-בים מכמות מקרי הציד.

   | ציד שגרר תוצאה כואבת - ערבי ננשך על ידי צבוע

אחד ממקרי הציד הבלתי חוקי שהתרחש לאחרונה במזרח בנימין, גרר תוצאה כואבת. במקרה הציד הזה, הניחו ערבים מלכודת באזור עין סמיה הסמוך לישוב כוכב השחר.

במלכודת נלכד צבוע מפוספס, חיה ארצישראלית מוגנת. כשניסה אחד הציידים לשחרר את הצבוע מן המלכודת, נשך הצבוע את הצייד והוא נזקק לטיפול רפואי ואישפוז למשך כשבועיים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

גם במקרה הזה לא חששו הציידים והעלו את תמונת הצבוע לרשת תוך שהם זוכים לתגובות מעריצות מצד הגולשים.

במקרים רבים אחרים, אף טומנים הציידים רעל לחיות בר, בכדי לגרום למותם ולהנות אחר כך מעורם או בשרם.

   | "המצב בשטח נובע מהיעדר נוכחות יהודית"

"המצב בשטח הוא, שמדינת ישראל לא אוכפת וממגרת ביד קשה את ההפקרות הזאת, נובע מחוסר כללי של ריבונות ישראלית בשטח", אומר ידידיה אמסלי תושב האזור, העוקב מקרוב אחר התופעה המדיאגה.

"מדינת ישראל צריכה לקחת אחריות על שטחי ארץ ישראל ולדאוג להגברת הנוכחות היהודית במרחב. רק נוכחות יהודית - תמנע אנרכיה והפקרות", הוסיף אמסלי.

מה שמחזק את דבריו של אמסלי, הוא מקרה שפירסמנו בקול היהודי לפני כחודשיים.

 הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בטיול בשטח הסמוך לכפר סינג'יל, הבחינו נערי גבעות בצבי הלכוד במלכודת שטמנו ציידים ערבים. הנערים הזמינו למקום את פקחי רשות הטבע והגנים ויחד העבירו את הצבי שנפצע, לטיפול רפואי בספארי.

פנינו לרשות הטבע והגנים, אך כיוון שמדובר באירועים המתרחשים ביהודה ושומרון, הם הפנו אותנו ליחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים.

ממתפ"ש (מתאם פעולות הממשלה בשטחים) נמסר בתגובה לקול היהודי, כי "המנהל האזרחי ורשות הטבע והגנים פועלים יחד לילות כימים, במטרה למגר את תופעת הציד הלא חוקי והפגיעה בחיות הבר מוגנות".

"בתוך כך, פועלים פקחי רשות הטבע והגנים, יחד עם כלל גורמי האכיפה באזור בהם משטרת ישראל ומג"ב, כדי להגיע אל מבצעי העבירות ולמצות עימם את הדין, וכן לפעול לחילוץ חיות ההבר שעודן בחיים ומוחזקת בניגוד לחוק. כל זאת נעשה באמצעות משאבים רבים, לרבות הפעלת אמצעי מודיעין. הודות למאמצים אלה, בשנים האחרונות נרשם מספר בלתי מבוטל של מבצעי אכיפה בהם נעצרו חשודים והועמדו לדין".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד