בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בפרקליטות סירבו לטפל בשלט על שמו של המחבל

הממונה על המאבק בהסתה בפרקליטות המדינה סירבה לטפל בפניית ארגון בצלמו בעניין שלט הזיכרון למחבל מצומת אריאל

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג אייר תשע"ט - 11:54 28/05/2019
גודל: א א א
אנדרטת הזיכרון למחבל מאריאל. ארכיון (פרסום ארגון בומרנג)
אנדרטת הזיכרון למחבל מאריאל. ארכיון (פרסום ארגון בומרנג)

 

לאחר שבכפר בורקין שבשומרון קראו רחוב על שמו של המחבל שרצח בפיגוע באריאל את סמ"ר גל קיידאן והרב אחיעד אטינגר הי"ד, בפרקליטות החליטו לא לטפל בדרישה להסרת השלט. לאחר תליית השלט בכפר פנה ראש המועצה האיזורית שומרון יוסי דגן לאלוף הפיקוד בדרישה להסיר את השלט.

גם מנכ"ל ארגון "בצלמו", שי גליק, שלח מכתב דחוף בדרישה להסרת שם הרחוב ליועמ"ש מנדלבליט, אלוף פיקוד מרכז נדב פדן ויועמ"ש איו"ש אל"מ אליעזר טולדנו.

במכתב דרישה להסרת הרחוב על שם המחבל: "אין כל ספק שקריאת רחוב על שם מחבל תגרום לבני נוער רבים ללכת אחריו. כל רגע ששם הרחוב תלוי זו פגיעה ברורה בחיי אדם".

אולם להפתעתו המשנה לפרקליטות המדינה עו"ד נורית ליטמן הממונה על המאבק בהסתה סירבה להיענות לבקשתו. במכתב תגובה שנשלח לארגון בצלמו נאמר: "לאחר עיון בפנייתך לא מצאתי מקום לטיפול בפנייתך שלא בדרך המלך של הגשת תלונה במשטרה, ובאפשרותך, ככל שתראה לנכון, להגיש תלונה במשטרה הקרובה למקום מגוריך.

"המשמעות", כך אומרים בבצלמו, "היא כי המשנה לפרקליט המדינה בעניינים מיוחדים, אשר תפקידו לרכז את הטיפול בעבירות של חופש הביטוי והסתה לאלימות וטרור –  לא תדרוש להסיר את השלט שמאדיר את שמו של המחבל שרצח את סמ"ר גל קיידאן והרב אחיעד אטינגר".

"בעוד את האנדרטה לזכר ברוך גולדשטיין- פרקליטות המדינה וצה"ל דאגו להרוס מספר פעמים. שלט של רחוב על שם מחבל רוצח שרק לאחרונה רצח מתנוסס בגאון.

הנצחת הרוצח הנה עידוד למעשהו ותגרום לחבריו ושכניו ללכת בעקבותיו. שוב מתברר שאותה פרקליטות שקבעה שלהגיד בדם ואש נפדה את פלסטין לא הסתה ממשיכה בדרך של אישור להסתה קיצונית נגד יהודים. הדבר מהווה פגיעה חמורה בזכויות האדם של אזרחי ישראל ואנחנו כמובן נערער על כך".

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד