בע"ה כ"ב חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ברוך מרזל ומיכאל בן ארי הורחקו לצמיתות מפייסבוק

הרשת החברתית 'פייסבוק' חסמה לצמיתות את ד"ר מיכאל בן-ארי ואת ברוך מרזל. "במאמץ למנוע ולשבש פגיעה ממשית, אנחנו לא מאפשרים לארגונים ולאנשים שמכריזים על יעד אלים או עוסקים באלימות להיות נוכחים בפייסבוק".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אלול תשפ"א - 15:31 11/08/2021
גודל: א א א
פייסבוק חסמה היום לצמיתות את ברוך מרזל ומיכאל בן ארי המוגדרים כעת בפייסבוק כ"אנשים מסוכנים" והדפים, הקבוצות והפרופילים שלהם יוסרו מפייסבוק ואינסטגרם. החברה תסיר בנוסף גם תוכן המביע תמיכה או משבח את השניים ופועלם.

פייסבוק הגיבו להסרה ואמרו: "במאמץ למנוע ולשבש כל פגיעה ממשית, אנחנו לא מאפשרים לארגונים ולאנשים שמכריזים על יעד אלים או שעוסקים באלימות להיות נוכחים בפייסבוק. בהתאם לכך, הסרנו את ברוך מרזל ומיכאל בן ארי מהפלטפורמות שלנו, בשל התמיכה שלהם בתנועת 'כך'' – תנועה המוגדרת כארגון טרור על פי החוק האמריקאי והישראלי".

תנועת 'כך' הוצאה מחוץ לחוק בישראל לפני 27 שנים והוגדרה כארגון טרור בארה"ב, קנדה והאיחוד האירופי. לפני כשנתיים פסל בג"ץ את מועמדותו של מיכאל בן ארי מהתמודדות לכנסת ה-21.

חה"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "חסימתם של ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי וברוך מרזל בטענה של "אנשים מסוכנים", מקוממת ונועדה לסתום פיות של אנשי ימין אוהבי ארץ ישראל. התנהלותה המבישה של משטרת המחשבות נוסח צוקברג מבישה".

"טענתם השקרית של פייסבוק כביכול הם נחסמו בשל תמיכתם בתנועת כך שאינה קיימת, מעוררת גיחוך ותדהמה. ולהבדיל אלף אלפי הבדלות פייסבוק לא תסיר חלילה את חשבונות המחבלים תומכי הטרור כמו אחמד טיבי ואיבתיסאם מראענה, הממשיכים להתפרסם באין מפריע אבל את אנשי הימין אוהבי הארץ והעם מחקו".

ח"כ בן גביר הוסיף: "אני קורא לפיסבוק להחזיר לאלתר את חשבונות הפיסבוק באופן מיידי ולהתנצל וקורא לבן ארי ומרזל להגיש תביעה נגד פיסבוק".

לפני כחודשיים זומן מרזל לחקירה באגף הסייבר של להב 433 על חשד לגזענות בטוויטר. אז אמר בתגובה לחקירה: "מדובר בחקירה פוליטית חמורה מאוד. אשמח ללכת לבית המשפט ולהישפט על הדברים המגוחכים שהובאו נגדי כדי לחשוף פעם אחת ולתמיד באמצעות משפט אמיתי את פרצופם של מנדלבליט ושל שופטי בית המשפט העליון".

ד"ר מיכאל בן ארי: "ימ"ר ש"י יכולים גם לדרוס אותי"

השבוע קיבל חכ"ל בן ארי זימון לחקירה בפעם השלישית על פוסטים שכתב. בסרטון שהוציא אמר כי יש לשים סוף לרדיפה הזו בניגוד לחוק "אני מבקש - תגישו נגדי כתב אישום".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד