בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בשורה לתושבי השומרון: רכבת ישראל תגיע לצומת תפוח

שר התחבורה ישראל כ"ץ הודיע כי מסלול רכבת חוצה-שומרון שתוכנן להגיע עד לעיר אריאל, יוארך ויסתיים בצומת תפוח. יוסי דגן: "דבר קריטי להתיישבות"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז סיון תשע"ח - 08:42 31/05/2018
גודל: א א א
רכבת ישראל  (קובי ריכטר TPS)
רכבת ישראל (קובי ריכטר TPS)

שר התחבורה ח"כ ישראל כץ הודיע רשמית כי לקו רכבת "חוצה שומרון", הנמצא כיום בשלבי תכנון, יוארך מקטע נוסף בין העיר אריאל לצומת תפוח.

כזכור, שר התחבורה הודיע לפני כחצי שנה על קידום תכנון לרכבת קלה מראש העין לאריאל, אולם לאחר עבודת אנשי המקצוע במועצה האזורית שומרון ובמשרד התחבורה, הורה שר התחבורה בשבוע האחרון לסיים את תכנון המסילה בצומת תפוח ולא באריאל כפי שהוחלט בתחילה. השר הורה למנכ''ל נתיבי ישראל למנות מנהל לפרוייקט, עוד בחודש הקרוב.

הדברים סוכמו בישיבה מקצועית שהתקיימה בשבוע שעבר בלשכת השר בתל-אביב, בהשתתפות שר התחבורה כ"ץ, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, המשנה למנכ"לית משרד התחבורה קובי בליטשטיין, מנכ"ל נת"י ניסים פרץ, קמ"ט תחבורה ישראל אפריאט, הממונה על התחבורה במועצה אזורית שומרון רפי אביטל ומנהל המרחב ברלב"ד ניצן מור.

הצורך בקו רכבת לאזור עלה כבר לפני מספר שנים לאור הגידול המהיר והמתמיד באוכלוסיית השומרון. התוספת החדשה, אשר תכלול גם את צומת תפוח, תאפשר לתושבי השומרון המתגוררים ביישובי גב ההר ובתוך כך לכל תושבי מערב השומרון, גישה מהירה ונוחה למרכז הארץ, מה שיקל על הנוסעים, יפתח אפשרויות תעסוקה ובילוי נוספים ויסייע לפיתוח האזור כולו.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי "קידום תכנון רכבת לצומת תפוח הוא קריטי להתיישבות, ומשמעותו לא פחות מהיסטורית. אני מבקש לחזק את השר כ''ץ על המנהיגות שגילה בהחלטתו. תושבי השומרון זכאים בדיוק כמו כל אזרח אחר במדינה לשירותים מלאים ובוודאי לשירותי תחבורה נאותים וטובים.

''בעתיד, קו זה ימשיך מזרחה ויחבר גם את יישובי בקעת הירדן למרכז הארץ. אין לנו ספק שלתכנון וביצוע הפרויקט ישנה חשיבות גדולה, והיא תאפשר לתושבי השומרון להגיע למרכז הארץ בקלות ובנוחות, לנצל את זמן הנסיעה לעבודה או מנוחה, להתפעל מנופי השומרון, ופשוט ליהנות מהדרך".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד