בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גניבת ענק מהיישוב כליל - דיר שלם חוסל

גנבי צאן ערבים גנבו 200 כבשים מחקלאי תושב כליל שבגליל המערבי. מרבית הכבשים היו בהריון והדיר היה בצמיחה אך כעת כלום לא נותר ממנו

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח טבת תשע"ט - 13:48 26/12/2018
גודל: א א א
עדר צאן שנגנב. ארכיון  (משטרת ישראל)
עדר צאן שנגנב. ארכיון (משטרת ישראל)

בלילה שבין ראשון לשני השבוע שוב הנחיתו הפושעים החקלאים מכה קשה.

הפעם מדובר בגניבה שחיסלה דיר שלם של רועה צאן תושב היישוב כליל שבגליל המערבי. הרועה קם בבוקר כאשר דיר הכבשים המיוחדות שלו לא היו בדיר והשער היה פרוץ.

על פי נתונים שהגיעו לקול היהודי עולה כי יתכן והגניבה בוצעה על ידי ערבים מאיזור מזרח ירושלים.

בשיחה עם הכל היהודי אמר גורם המעורה בפרטים כי מדובר בגניבה ראשונה בסדר גודל הזה באיזור כליל.

לדבריו הגנבים הגיעו באמצע הלילה, תוך שהם מנצלים את המיקום של היישוב ופשוט פתחו את שער הדיר והוציאו את כל הכבשים. לדברי הגורם אין באיזור סידורי אבטחה משמעותיים אשר מתורגלים באירועים מסוג זה מכיוון שהדבר לא תדיר כל כך באיזורם.

נתונים אלו עזרו לגנבים להיעלם כאשר 200 הכבשים, אשר רבות מהן היו בהריון מתקדם וקרובות להמלטה. המשטרה הגיעה לזירת הגניבה, אספה ממצאים אך לדברי הגורם "לא היה איזה משהו מיוחד".

בהודעה שהוציאו אמש חברי הרועה שהמכה הקשה הונחתה על ראשו נכתב, "נגנבו מהישוב כליל במטה אשר 150 אמהות ו50 טליות וטלאים מזן מרינו דרופר מוכלאה אסף. 5 זכרים גדולים.  120 בהריון.  סדרות אוזן צהובות של משרד החקלאות מתחיל ב359 , 392 ,405 ,402 ,432 ו 444", ההודעה הופצה בקריאה להפיץ אותה ולסייע בלכידת הגנבים. 

בשבוע שעבר דיווחנו כי ערבים מאום אל פחם גנבו כ-150 כבשים מדיר גדול במושב כפר סיטרין שבכרמל. הגניבה חיסלה את הדיר כולו.

הגנבים הערבים העמיסו את הכבשים על משאיות ומספר כלי רכב בדרכם לאום אל פחם. כוחות מג"ב שהוזקו לדיר בעקבות הדיווח החלו להתחקות אחר עקבות הגנבים.

הגנבים הספיקו להעביר משאית אחת לדיר שככל הנראה הכינו מראש באום אל פחם. לאחר שביצעו הובלה אחת ובעיצומה של ההובלה השנייה, בסמוך לצומת פוריידיס הצליחו כוחות מג"ב לאתר את המשאית השנייה שהועמסה בכבשים הגנובים ושהייתה בדרכה לאום אל-פחם. על המשאית נמצאו כ- 79 כבשים מתוכם 3 ללא רוח חיים כתוצאה מהתנאים הקשים בהם הובלו. 

בנוסף נתפסו בפעילות עוד 2 רכבים ששימשו על פי החשד את חברי החולייה. 

מאוחר יותר בסריקות שביצעו הכוחות באום אל-פחם, אותר הדיר אליו ככל הנראה הובילו את הכבשים ובו נמצאו 71 כבשים נוספות שנגנבו.

עוד נמסר ממג"ב כי במהלך הפעילות נעצרו 6 חשודים בשנות ה-20 וה-40 לחייהם, תושבי הפזורה הבדואית בדרום וכפר קרע שהועברו לחקירה במשמר הגבול והובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בטבריה. 

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד