בע"ה ב' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ג'יבריל רג'וב אושפז באיכילוב - "נפתרה מצוקת המיטות?"

ג'בריל רג'וב אושפז בסוף השבוע במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב - גורמים שונים זועמים על הטיפול במחבל שקורא לחרם על ישראל

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אייר תשע"ט - 10:38 12/05/2019
גודל: א א א
איכילוב. ארכיון (צילום: שרה יחימוביץ' TPS)
איכילוב. ארכיון (צילום: שרה יחימוביץ' TPS)

המחבל ג'יבריל רג'וב פונה בשבוע שעבר לבית החולים איכילוב בתל אביב לצורך קבלת טיפול רפואי דחוף.

יש לציין כי לפני זמן לא רב קרא רג'וב להחרים את ישראל "בשל מדיניותה ביהודה ושומרון" ובימים האחרונים אף הפעיל לחץ על קבוצת הכדורגל הספרדית אתלטיקו מדריד שלא להגיע למשחק ידידות בירושלים, שנקבע לעוד כשבועיים.

רג'וב אף שיגר לבעלי הקבוצה מכתב בו איים לפנות לערכאות בינלאומיות אם לא תחזור מכוונתה. עם זאת, עידן עופר, מבעלי הקבוצה, אמר כי "אתלטיקו תשחק בירושלים בירת ישראל, ספורט אמור לגשר בין עמים ואנשים ולא להפריד ביניהם".

רג'וב, מחבל בכיר באש"ף של לפני שלושים שנה שאף נידון למאסר עולם וניסה לתכנן את חיסולו של אריאל שרון ובמהלך האינתיפאדה השנייה גונן על מחבלים במפקדתו. הטיפול ברג'וב בבית חולים ישראלי עורר זעם בקרב גורמים שונים. 

"יש פעמים שבא לך פשוט להתפוצץ מול גודל האיוולת. אדון ג'יבריל רגוב שהוא מחבל פר-אקסלנס, פועל נגד מדינת ישראל בבוקר ובערב בלי שום בושה מתייצב לטיפול באיכילוב! אדם שכבר בגיל 17 נשפט למאסר עולם ופועל בכל מרצו להפיכתת ישראל למצורעת, מטנף ומסית על כל במה הניתנת לו", כתבה חברת הכנסת הטרייה עידית סילמן. 

"כמי שהעבירה את עיקר שנות עבודתה בארגונים רפואיים ובמערכות בריאות, ידוע לי היטב לאיזו רמת מקצועיות מעולה זוכה המחבל רג'וב ומה העלות למשלם המסים הישראלי. האם כבר פתרנו את בעיית "הזקנה מהמסדרון" כך שיש לנו מיטות פנויות למחבלים?", שאלה סילמן.
 
  | סערת תיירות המרפא

'תיירות המרפא', בה מגיעים ערבים מיהודה ושומרון לטיפולים רפואיים בבתי חולים ישראלים הינה נושא שעורר זעם ציבורי רב בעבר. פעמים רבות התמלאו מחלקות בתי החולים במטופלים ערבים ברחבי יהודה ושומרון כאשר ילדי ישראל נאלצו לקבל טיפול באיכות ירודה מחוסר המקום בביה"ח.

בעקבות כך הוקם פורום "הורים למען בריאות ילדינו", בעקבות חוויותיהם של ההורים ממערכת הבריאות בישראל. בין היתר דיברו ההורים אודות ההמתנה הממושכת לטיפולים והעדפת בתי החולים לטיפול באזרחים זרים על פני ישראלים.

"אנו הורים לילדים שחוו על בשרם את מחלת הסרטן הארורה", נכתב בדף הפייסבוק של הפורום, "יוצאים במאבק נגד התיעדוף שמקבלים חולים פלסטינאים על פני ילדים ישראלים, הילדים שלנו... פעמים רבות נאלצנו לפנות מיטות אשפוז או לנדוד לבית חולים אחר, רחוק ממקום מגורינו. התופעה רק הולכת ומחריפה".

צפו: בביה"ח שיבא קל הרבה יותר לשלוח ילד יהודי הביתה. (ארגון לביא)

 

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד