בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

טענה: קדימות במח"ש לתלונות של ערבים

מדו"ח מח"ש עולה כי הארגון משתף פעולה עם ארגון שמאל קיצוני, ומעניק טיפול מועדף לערבים. לביא לשקד: "אפליה שאינה מתקבלת על הדעת"

  • יח"צ
  • כ"ו שבט תשע"ח - 11:37 11/02/2018
גודל: א א א
אלימות שוטרים נגד מתיישבים (הלל מאיר, tps)
אלימות שוטרים נגד מתיישבים (הלל מאיר, tps)

ביום חמישי האחרון  פנה ארגון "לביא" לשרת המשפטים איילת שקד בעניין דו"ח שהוציאה מח"ש, בו נכתב על קיומו של שיתוף פעולה בין "יוזמות קרן אברהם", לבין מח"ש, ועל כך שתלונותיהם של ערבים על שוטרים מקבלות עדיפות בטיפול, כך שננקטת מדיניות מפלה כנגד מתלוננים יהודים.

בפנייתו גם הבהיר ארגון "לביא" את פעילותו הבעייתית לדבריו, של קרן אברהם, ודרש מהשרה לבחון את האופן בו התקבלה ההחלטה על שיתוף הפעולה בין 'קרן אברהם' ומח"ש.

הירשם עכשיו וקבל את כל הכותרות החמות אליך לווצאפ! - לחץ כאן

את הדו"ח, כאמור, מוציאה מח"ש מידי שנה ובו מסכמת את פעילותה בשנה החולפת. בפסקה הבאה מובא המידע על אודות שיתוף הפעולה בין מח"ש לבין 'קרן אברהם':

"לצורך חיזוק האמון עם בני המגזר הערבי-ישראלי, נוצר במהלך שנת 2017 קשר עם 'יוזמת קרן אברהם', הפועלת לקידום דו-קיום בשלום ובשוויון בין יהודים לערביי ישראל. במסגרת פגישת היכרות של הנהלת המחלקה עם נציגי הקרן, הוצף הקושי של הקהילה הערבית לתת אמון במוסדות המדינה ובהם גם במח"ש. מנגד הציפו המנהלים במחלקה את העשייה הרבה הנעשית דווקא לטובת המתלוננים ממגזר זה ואת הכמות הלא מבוטלת של כתבי אישום שמקורם בחיכוך של המשטרה עם בני המגזר... על רקע זה סוכם שבתוכנית העבודה של שנת 2018 ייווצר ממשק של שיתוף פעולה בין רפרנטים מהמחלקה לנציגי הקרן לצורך בניית קשרי אמון, הידוק הקשרים וחשיפת המחלקה במגזר הערבי באמצעים שונים".

בפנייתו קבל ארגון לביא על הגדרתה של קרן אברהם כ"ארגון הפועל לקיום דו קיום בשלום ובשוויון בין יהודים לערביי ישראל", וטען כי הגדרה זו חוטאת לאמת.

"ארגון קרן אברהם התנגד למינוי של מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך אך ורק בשל העובדה שמדובר ב'אישיות בטחונית - סגן ראש השב"כ'", נכתב בפנייה. "לדידו של ארגון זה מינוי אישיות בטחונית לתפקיד מפכ"ל המשטרה מציב בסימן שאלה את 'התפיסה השירותית' של המשטרה כלפיי המגזר הערבי. מיותר לומר שארגון הרואה בשירות בגופי הביטחון של ישראל פסול – במומו פוסל".

עוד הובאה בפנייה הטענה כי ארגון קרן אברהם "בחש גם בזירה הפוליטית בישראל", כאשר פרסם הודעות גינוי נגד השר בנט וכן קרא לפטר את סגן שר הפנים ירון מזוז.

"שיתו"פ של מח"ש עם ארגון קרן אברהם הפועל באופן שתואר מטיל צל כבד על פעילותה של מח"ש בסוגיות אלו", נכתב בפנייה.

עוד הובאה בפנייה האמירה בדו"ח כי מח"ש נוטה לפעול "דווקא לטובת מתלוננים מהמגזר הערבי":

"מניין שאבה מח"ש את ההצדקה לתעדף תלונות המגיעות מהמגזר הערבי, ומדוע למעשה ננקטת מדיניות מפלה כלפיי מתלוננים יהודים?", נכתב בפנייה. "לא למותר לציין כי גם במגזרים אחרים ישנם ארגונים המסייעים לעצורים ואסירים, אך אלו אינם זוכים לשיתו"פ ממח"ש באותו האופן שבו זוכה קרן אברהם".

בסיום הפנייה התבקשה השרה לבטל את התקשרותו של מח"ש עם ארגון 'קרן אברהם' ולבחון את האופן בו התקבלו החלטות בנוגע למח"ש וקרן אברהם וכן לבדוק כיצד ומדוע מתועדפות תלונות של מתלוננים מהמגזר הערבי על פני אחרות.

מארגון לביא למען מינהל תקין בישראל נמסר: "ארגון השמאל קרן אברהם עוסק ללא הרף בנושאים פוליטיים. שיתוף הפעולה הייחודי של מח"ש עם ארגון קרן אברהם מטיל צל כבד על פעילותה של מח"ש, העוסקת בחקירת נושאים בעלי השלכות פוליטיות".

עוד נמסר מארגון לביא: "נקיטת יחס מיוחד כלפי ארגונים המייצגים את המגזר הערבי, בשונה מיחסי העבודה של מח"ש עם ארגונים המייצגים עצורים ממגזרים אחרים, אינה מתקבלת על הדעת, והדברים מצטרפים להודעתה התמוהה של מח"ש ולפיה מח"ש מתייחסת באופן מיוחד לתלונות מהמגזר הערבי".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד