בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דיון הסיכומים במשפט דומא: "סתירות רבות מאוד בתיק"

השבוע התקיים דיון הסיכומים במשפטו של עמירם בן אוליאל הנאשם בפרשת דומא אשר עונה בחקירות השב"כ. עורך דינו הציג סתירות רבות מאוד בתיק וקרא לבימ"ש לזכותו

  • יח"צ
  • ח' אדר תש"פ - 17:39 04/03/2020
גודל: א א א

השבוע (א') התקיים בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד דיון הסיכומים בתיק דומא. במהלך הדיון הציגו הן הפרקליטות והן פרקליטיו של בן אוליאל את עמדתם וסיכמו כל אחד את טענותיו. 

עורך דינו של בן אוליאל עו"ד אשר אוחיון שטח בפני בימ"ש טיעונים רבים המערערים באופן חד משמעי את הודאתו של בן אוליאל אשר כזכור נמסרה תחת עינויים קשים במהלך חקירתו בשב"כ.

עם סיום הדיון אמר עו"ד אוחיון: "במהלך הדיון בבימ"ש ניסינו לשכנע את השופטים כי אין מקום לתת משקל ראייתי כל שהוא להודאתו של עמירם בן אוליאל". 

אוחיון הציג מספר מהטיעונים המשמעותיים ואמר כי "סמכנו את הבקשה שלנו על הרבה מאוד מסמכים וראיות כך שבעצם מכל זווית שסקרנו את ההודאה שלו נמצאו פגמים רבים מאוד מהותיים". 

"בראש הדברים עומדת עדותו של מי שהיה במקום וראה בעצם שני אנשים שמיידים בקבוקי תבערה לעבר הבית והם אלו שבעצם ביצעו את המעשה. כאשר גם התביעה לשיטתה מוכרחת לומר שלא יכול להיות כי עמירם היה אחד מהשניים הללו. בסופו של דבר הצגנו בפני בית המשפט את השאלה אם העדויות שהוגשו נכונות? אם כן בהכרח שזה לא עמירם. בעיננו זה טיעון מרכזי בעדות אשר מוכיח את חפותו של עמירם" אמר עו"ד אוחיון.

"בנוסף הוצגו עוד טיעונים רבים מאוד אחד מהם הוא זה לפיו במקום היו שני כתבי יד שונים ואף לא אחד מהם הוא כתב ידו של עמירם. עוד הוכחה לכך שבמקום היו שני מציתים ואף אחד מהם איננו עמירם מכיוון שזה לא כתב ידו.  נמצאו שתי טביעות נעליים שונות ומאוד טריות בזירה. אף אחת מהן לא זוהתה ככזו של עמירם".

לסיום קרא עו"ד אוחיון לשופטים לזכות את עמירם לאחר שהוכח כי אשמתו של עמירם עומדת בכלל הספק הסביר והרבה מעבר לכך. "על פי חוק על מנת לזכות אדם נזקק בימ"ש לספק סביר. עם כל הסתירות שהוצגנו יש הרבה יותר מספק סביר. אנו מאוד מקווים שבית המשפט יתעלה על כל הרוחות שמנשבות מחוץ לאולם בית המשפט ויבחן את הדברים לעמקם בעצמאות שיפוטית ויכריע על פי הדין. על פי הדין יש הרבה מעבר לספק סביר"

עוד נכחו בדיון אישי ציבור בינהם חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין אשר אמר כי לאחר שהתברר כי הודאתו של בן אוליאל נגבתה בעינויים קשים ברור לכל כי איננה שווה "כקליפת השום", לדבריו.

"נזכיר כי עינויים נועדו לשימוש כנגד פצצה מתקתקת. כאן מחד לקחו את האמצעי הזה אך הפעילו אותו כנגד עמירם והציגו את הודאתו בבימ"ש בהודאה רגילה. בנוסף עדי ההגנה שטחו מסר רב של סתירות בכל דברי התביעה. כל שנותר לנו הוא להתפלל שהנאשמים ישוחררו והצדק יצא לאור", דברי פייגלין.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד