בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האיבה כלפי ישראל חזקה יותר מהחוק הבינלאומי

התובעת בבית הדין הבינלואמי בהאג, המבקשת כעת להעמיד את ישראל לדין, שיתפה פעולה עם ארגונים במימון אירופי הקשורים לארגון הטרור החזית העממית. כך מפרסם ארגון NGO Monitor

  • יח"צ
  • כ"ח שבט תשפ"א - 09:57 10/02/2021
גודל: א א א

החלטת שופטי בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג לאפשר לתובעת להמשיך בהליך נגד ישראל משקפת יותר מכל את האופן בו ארגונים לא-ממשלתיים הפעילים נגד ישראל מנצלים את מערכת המשפט לצרכים פוליטיים.

מספר מחקרים של NGO Monitor הראו כי התובעת שיתפה פעולה עם ארגונים במימון אירופי הקשורים לארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין, קיבלה את חוות הדעת שהוגשו על ידי ארגונים הפעילים בקמפיין החרם נגד ישראל, והתעלמה לחלוטין מהחוק הבינלאומי והסכמי אוסלו. הטיעונים בחקירתה כללו חריגה מתחום שיפוטו של בית הדין, מחיקה ושינוי של ממצאים היסטוריים, התעלמות מהטרור הפלסטיני והתבססות על מקורות מוטים ולא אמינים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

אן הרצברג, היועצת המשפטית של מכון המחקר NGO Monitor ומי שמובילה את פעילות המכון בהאג, מסרה: ״החלטת בית הדין בהאג אינה מפתיעה. התובעת שמה את ישראל למטרה כבר מספר שנים ועבדה בשיתוף פעולה עם ארגונים הקשורים לחזית העממית לשחרור פלסטין, זאת על מנת לנסח טענות מזויפות כלפי בכירים ישראלים. כשזה מגיע למתקפה על המדינה היהודית – בית הדין התעלם מהעובדה שפלסטין איננה מדינה, שהסכמי אוסלו מונעים מבית המשפט להפעיל את סמכותו, ושהתובעת המציאה חוקים משלה".

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >> //  הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

הרצברג הוסיפה כי ״האיבה כלפי ישראל היא חזקה יותר מהיכולת של בית המשפט לשמור על אמינותו. ממשלות אירופה, המממנות את הארגונים שהובילו את התביעה, חולקות גם הן באחריות לפארודיה המשפטית הזאת״

במאי 2020, מכון המחקר NGO Monitor, יחד עם ארגונים נוספים הגישו לבית הדין בהאג כידידי בית המשפט מסמך המפרט מדוע אין לבית הדין סמכות להמשיך בחקירה נגד ישראל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד