בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האיחוד הלאומי ליועמ"ש: פתח בחקירת ח"כים ערבים

באיחוד הלאומי דורשים לחקור את חברי הכנסת הערבים שנטלו חלק פעיל בהתפרעויות, ולמנוע את השתתפותם בבחירות הבאות

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג סיון תשע"ח - 10:50 27/05/2018
גודל: א א א
אביחי מנדלבליט (דובר צה"ל)
אביחי מנדלבליט (דובר צה"ל)

מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר שיגר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלביט בדרישה שיורה על חקירתם של מספר חברי כנסת מהרשימה המשותפת.

"בימים האחרונים התקיימו מספר הפגנות באזור העיר חיפה בהן הביעו בפומבי תמיכה בארגון הטרור חמאס במלחמתו בישראל ברצועת עזה. בנוסף נשמעו קריאות חמורות כנגד הצבא ונגד שלטון החוק. בהפגנות אלו נטלו חלק באופן פעיל חברי כנסת מהרשימה המשותפת, ביניהם ראש הרשימה איימן עודה, עאידה תומא סלימן ויוסף ג'בארין", אמרו באיחוד הלאומי.

במכתב אותו שלח טוען סופר כי קיים חשד חמור לפעילות תומכת טרור של חברי הרשימה המשותפת, ובעקבות כך הוא דורש לפתוח מיידית בחקירה ביחס להתנהלות חברי הכנסת הערבים, למצות עימם את הדין, ובנוסף למנוע את ההתמודדות של מפלגת הרשימה המשותפת בבחירות הבאות.

קריאות תמיכה בטרור

בהמשך כתב סופר כי, "פעילות זו מצטרפת להתבטאויות נוספות של חברי הכנסת הערבים כדוגמת חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן שאמרה בראיון 'ישראל היא מדינת טרור', 'ברוח ובדם נפדה אותך עזה' , ו-'בהרבה מקרים ממשלת ישראל מבצעת טרור'. נוסף על כך, סירבה חברת הכנסת לקרוא לחמאס ארגון טרור: 'אני לא אקרא לחמאס ארגון טרור. הפגנתי ואמשיך להפגין נגד המצור על עזה ונגד הכיבוש' ".

עוד כתב: "מדינת ישראל מצוייה במלחמה מתמשכת בגבול עזה. התבטאויות כאלו של חברי כנסת הינן רוח גבית לטרור ומהוות לכאורה עבירה חמורה של בגידה. גם לחופש ביטוי יש קו אדום. תמיכה באויב בשעת קרב היא ירי בגבה של המדינה.

אנו קוראים לך לפתוח מיידית בחקירה ביחס להתנהלות חברי הכנסת הערבים ולמצות עימם את הדין. אנו דורשים למנוע את ההתמודדות של הרשימה המשותפת בבחירות הבאות. להזכירך, בעבר פסלה ועדת הבחירות המרכזית רשימות מסוימות בעילה של תמיכה במאבק מזוין של ארגון טרור, מהלך שנעצר אצל היועמ"ש ובג"צ דאז. אנו קוראים לך לקדם מהלך זה כבר עתה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד