בע"ה ד' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

זהו המתווה להחזרת הלימודים בישיבות

גובשה "שיטת הקפסולות" לחזרת הישיבות ללימוד בתחילת השבוע הקרוב. לא כולם מרוצים מהמתווה שגובש. חלק מעוניינים לשוב בהקדם ואחרים מעדיפים שלא לסכן את בריאות התלמידים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אייר תש"פ - 08:08 30/04/2020
גודל: א א א

בישיבה מיוחדת שערך ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיתוף שר החינוך רפי פרץ וגורמים נוספים במשרד הבריאות והחינוך, גובש מתווה לחזרה הדרגתית לישיבות ולמכינות הקדם צבאיות.

על פי המתווה שגובש, שזכה לשם "שיטת הקפסולות", בשלב הראשון הישיבות יוחלקו לקבוצות שכל קבוצה לא תמנה למעלה מ-26 תלמידים. כמו כן, כל קבוצה תלמד במשך שבועים במתחם נפרד ולאחר השבועיים הללו, כל הקבוצות יתחברו  ביחד למבנה אחד שם הם ילמדו במשך 45 יום, בהם התלמידים יהיו מבודדים מהסביבה החיצונית ויהיו במסגרת אחת קבועה.

במשרד החינוך מבהירים שכל ישיבה אשר תוכל לעמוד בתנאים הללו - תיפתח. גם מכינות קדם צבאיות ומדרשות לבנות או כל מוסד אחר שיוכל לעמוד בתנאים הללו יוכל להיפתח בקרוב.

למרות המתווה שגובש, לא כל הישיבות וחצרות החסידים מוכנות לפתוח את הישיבות בצורה שכזו.

בחסידות גור למשל, מבהירים כי לא יפתחו בשלב זה את הישיבות והכוללים למרות המתווה שאושר. בחסידות אומרים, כי כל עוד אין הוראה ממשרד הבריאות שהחזרה ללימודים היא לכתחילה, הם לא יפתחו את הישיבות. עוד מסבירים בגור ואומרים, כי אין ללחוץ בשום אופן על משרד הבריאות להקל לישיבות ולפתוח אותם.

וכן אדמו"ר מקרלין יצאה במתקפה נגד כל הפועלים לחזרה מוקדמת לישיבות. "לצערי, גם בזמנים קשים כל כך, יש כאלו שחושבים שהם פקחים, בכך שהם מעוניינים לפתוח ישיבות ותלמודי תורה, תוך זלזול בענייני פיקוח נפש".

"אנשים שיכולים להרשות לעצמם לזלזל בפיקוח נפש של אחרים ועוד של רבים - אני לא יודע אם אפשר לסמוך על הרבנים האלו על דברים יותר פשוטים, ובטוח לא בדברים שיש בהם פיקוח נפש".

לצד אלו, ישנם גם ישיבות שהודיעו כי יחזרו לפעילות כבר בימים הקרובים. ישיבת עטרת שלמה, למשל, הודיעה שתיפתח כבר ביום חמישי, בכפוף להוראת משרד הבריאות.

באיגוד ישיבות ההסדר של הציבוד הדתי לאומי מסרו: "ההצלחה של המודל היא של כולם. כולנו רוצים בהצלחה של המודל הזה ונעשה את זה מצד אחד בזהירות מרבית ומצד שני תוך השתדלות לחזור כמה שיותר מהר לשגרת חיים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד