בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם הראיה החדשה תביא לזיכוי בתיק דומא?

עו"ד אשר אוחיון "אם אכן הילד חווה את אשר הוא תיאר בצורה מאוד מפורטת, מאוד חיה, מאוד אמיתית, אין מנוס מזיכויו של עמירם בן אוליאל ולכך אנו מצפים"

  • יח"צ
  • י"ז אב תש"פ - 09:44 07/08/2020
גודל: א א א
מחוץ לדיון בבית המשפט
מחוץ לדיון בבית המשפט

בבימ"ש המחוזי מרכז בלוד התקיים ביום חמישי דיון סיכומים בהליך הבדיקה של הראיה החדשה במשפט דומא.

בדיון ביקש עו"ד אשר אוחיון אשר מייצג את בן אוליאל מהרכב השופטים לזכות את בן אוליאל וזאת לאור הראיה החדשה שהוגשה בתיק, עדותו של אחמד, ואשר סותרת את הכרעת הדין בה הורשע בן אוליאל המתארת אירוע שונה מהעדות שהוגשה.

הראיה היא עדות של אחמד דוואבשה, אשר נפגע קשה בהצתה, ואשר לאחרונה נחשף כי הוא ראה את האירוע ואף זוכר אותו לפרטים. אחמד מספר בראיונות לכלי תקשורת בשפה הערבית, אשר הוגשו לבימ"ש בהסכמת הצדדים, כי היו שותפים באירוע מספר מציתים - יותר משלושה, אשר אף נכנסו לתוך בית המשפחה והתעמתו עם בני המשפחה. עדותו של אחמד סותרת באופן מוחלט את מסכת העובדות שעל בסיסה הורשע בן אוליאל ברצח אשר על פיה היה רק מצית אחד בזירה והוא אינו נכנס כלל לבית המשפחה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

עדותו של אחמד, מצטרפת לעדות נוספת, של קרוב משפחה איברהים דוואבשה, אשר הגיע לבית המשפחה לאחר ששמע צעקות ומסר עדות כי ראה מספר מציתים בסמוך לדלת הבית. בדיון טען עו"ד אוחיון כי עדותו של איברהים קיבלה חיזוק משמעותי מעדותו החדשה  של אחמד.

נזכיר, כי בימ"ש כבר הרשיע את בן אוליאל בתיק, אך לאחר הכרעת הדין, נודע באמצעות ראיונות בתקשורת כי אחמד שהיה בתוך הבית, ראה את האירוע ואף וזוכר פרטים. בעקבות כך, הגיש עו"ד אוחיון לבימ"ש בקשה לזמן את אחמד לעדות ולזכות על בסיסה את בן אוליאל מהרצח. באופן חריג קיבלו השופטים את הבקשה ופתחו הליך חריג ביותר של שמיעת עדויות לאחר הכרעת הדין, ובעצם פתחו את המשפט מחדש.

אחמד וסבו חוסיין דוואבשה זומנו לבימ"ש למתן עדות. לאחר שאחמד סרב להגיע להעיד בבימ"ש, בשל הטראומה הקשה מהאירוע, הסכימו הצדדים להגיש לבימ"ש את הראיונות לתקשורת בהסכמה.

היום כאמור, לאחר שהעדויות הוגשו, סיכמו הצדדים את עמדותיהם בפני הרכב השופטים. סנגורו של בן אוליאל ביקש לזכותו, בעוד שהפרקליטות מצידה הסבירה כי לא ניתן לסמוך על עדותו של אחמד בשל מספר סיבות, בין השאר לאור גילו הצעיר. השופטים קבעו לעוד כחודש דיון בו יפרסמו את ההחלטה בהליך החריג.

עו"ד אשר אוחיון אשר מייצג את עמירם בן אוליאל מסר לאחר הדיון "היום היה שלב שבו נדרש ביהמ"ש לשאלה האם ראיה חשובה ביותר יש בה כדי לשנות את מסקנת ההרשעה שביהמש הגיע אליה בשלב הראשון. עברנו את השלב הראשון בו נדרשנו להראות שאם יש ממש בגרסה הזו, הרי שיש פוטנציאל של זיכוי.

אחרי שעברנו אותו, הגענו היום לשלב השני, והראנו שהגרסה הזו היא גרסה אמינה ביותר, היא גרסה שאין שום מקום לחשוש שמא הילד מעיד על דברים שלא חווה, אלא להיפך. הכל מוסכם, שאם אכן הילד חווה את אשר הוא תיאר בצורה מאוד מפורטת, מאוד חיה, מאוד אמיתית, אין מנוס מזיכויו של עמירם בן אוליאל ולכך אנו מצפים", הוסיף.

תגובות (18) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד