בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם נחתם הסכם בין עוצמה יהודית לאיחוד הלאומי?

צילומי המסמכים בין עוצמה יהודית לאיחוד הלאומי פורסמו בערוץ 7

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אדר תשע"ט - 21:00 18/02/2019
גודל: א א א
(צילומים: יח"צ/יהודה פרל)
(צילומים: יח"צ/יהודה פרל)

בימים האחרונים התרחשו חילופי מהלומות בין עוצמה יהודית לאיחוד הלאומי. על פי האשמות עוצמה יהודית את האיחוד הלאומי נחתם הסכם בינהן על פיו הם יתאחדו לרשימה משותפת ויקבלו את המקומות 4 ו-7.

מנגד טענו באיחוד הלאומי כי ההסכם הציע את המקומות 4 ו-8 וכי עוצמה יהודית סירבו.

הערב פורסם באתר ערוץ 7 כי למעשה מדובר באחד מארבעה טפסים שאותם הביא נציג סיעת האיחוד הלאומי עו"ד אביחי בוארון לישיבת המשא ומתן עם עו"ד איתמר בן גביר, נציג סיעת עוצמה יהודית.

בפרסום נטען כי כל ארבעת הטפסים נחתמו מראש ("בלנקו") בשני מקומות על ידי יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

חתימה אחת הושארה פתוחה בתחתית ההסכם וחתימה שניה הושארה סמוך לחלופה ב' של חלוקת המנדטים (במקרה של ריצה משותפת רק של האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית), שנותרה פתוחה למו"מ בין בן גביר לבין בוארון. 

במהלך המו"מ הבהיר עו"ד בן גביר כי מבחינתו האופציה היחידה שפתוחה היא מקומות 4 ו-7 בחלופה א', אופציה שלטענת האיחוד הלאומי היתה סוגרת את הדלת בפני האפשרות לצירוף הבית היהודי בהמשך לרשימה אחת. לאור זאת שונתה הספרה 8 ל-7, תוך שברור שמדובר בהצעתו של בן גביר. כך גם טענו באיחוד הלאומי לאחר שעו"ד בן גביר טען כי מדובר בהסכם החתום.

לאור העובדה שההסכם נחתם כהצעה של בן גביר והכיל גם חתימה מוקדמת של סמוטריץ', התנגד עו"ד בוארון להשאיר עותק בידיו של בן גביר. העותק היחיד שנחתם נלקח ע"י עו"ד בוארון לאישורו של סמוטריץ'. בפועל עותק של ההסכם לא נותר בידי נציג עוצמה יהודית איתמר בן גביר, אולם ההסכם צולם בהחבא על ידי אחד מאנשיו ללא אישורו של עו"ד בוארון.

בן גביר טען בתגובה כי המסמכים שפורסמו מוכיחים את טענתו שחתם על הסכם בדבר מקומות 4 ו-7 וכי האיחוד הלאומי סירב לכך.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד