בע"ה י"א ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הגבלות לשעת חירום הוחמרו ונכנסו לתוקף; המשטרה תאכוף

הבוקר נכנסו לתוקף תקנות החירום למניעת התפשטות נגיף הקורונה. המשטרה נכנסה לכוננות ותגביר את האכיפה בערים. מתי מותר לצאת מהבית ובאילו תנאים ניתן לנסוע ברכב? כל הפרטים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו אדר תש"פ - 09:21 22/03/2020
גודל: א א א
מתחם לבדיקות קורונה (קובי ריכטר, tps)
מתחם לבדיקות קורונה (קובי ריכטר, tps)

התקנות לשעת חירום שאושרו בסוף השבוע האחרון בידי הממשלה, נכנסו בשעה 8:00 הבוקר (ראשון) לתוקף. בהנחיות אלו נכללים מספר שינויים מהמסמך הקודם שפורסם בסוף השבוע, והן הוחמרו.

לאחר דיון האם להחמיר את ההגבלות ולצמצם את היציאה מהבתים עוד יותר, הוחלט שלעת עתה לא יוטלו צמצומים נוספים על הצו שכבר אושר, אך ראש הממשלה בנימין נתניהו הדגיש כי במידה והציבור לא ישמור על ההנחיות יוטל סגר מלא.

כמו כן, אכיפת התקנות למניעת התפשטות נגיף הקורונה תוגבר בידי המשטרה, שהעלתה את רמת הכוננות.

התקנות, שתוקפן נקבע למשך שבוע ימים, נועדו לצמצום ככל הניתן את המגעים של האוכלוסייה על מנת למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. על הציבור לנהוג לפני הכללים הבאים:

נוסח התקנות שאושרו, למניעת התפשטות נגיף הקורונה >>

באילו תנאים מותר לצאת מהבית? אין לצאת מהבית, אלא למקרים מסוימים בלבד, בהם יציאה למקום העבודה ובחזרה ממנו, יציאה לרכישת מזון, תרופות ומוצרים בסיסיים או חיוניים אחרים. כמו כן, ניתן לצאת לקבלת שירות רפואי, תרומות דם הפגנות או הליך משפטי.

במסמך הקודם נרשם כי תתאפשר פעילות ספורט של עד חמישה אנשים, אך בצו שאושר בסופו של דבר, הותרה פעילות כזו רק עד 2 משתתפים, כאשר עדיף שיהיו אלו שני אנשים המתגוררים יחדיו. כמו כן, ניתן לצאת מהבית לזמן קצר בסביבת מקום המגורים.

ניתן לצאת לטקסי דת, כולל חתונות או הלוויות ויציאה לתפילה של עד עשרה אנשים, תוך שמירה על מרחק של שני מטרים מאדם לאדם. כמו כן, הותר לצאת לצורך סיוע לאדם אחר שיש לו בעיה רפואית או קושי אחר הדורש תמיכה.

כיצד פועלים במרחב הציבורי ובאיזה תנאים מותר לנסוע ברכב? על מי ששוהה במרחב הציבורי, יש לנהוג על פי הכללים הבאים: שמירת מרחק של שני מטרים לפחות בין אדם לאדם, למעט בין אנשים הגרים באותו מקום. בנסיעה ברכב פרטי יהיו עד שני נוסעים באותו הרכב, למעט אנשים הגרים באתו מקום. עם זאת, התקנות לגבי נסיעות לא חלות במקום עבודה חיוני ולא באחד משירותי ההובלה והמשלוח של מוצרים.

איסור הפעלת מרכזי קניות ואירועי תרבות: כמו כן, אסורה פעילות של מסחר, בילוי ופנאי במקומות הבאים: קניון או מתחם קניות הכולל עשר חניות ומעלה וכן במקרה ששטח הכולל של החניות במתחם עולה לעל 3,000 מ"ר. זאת למעט מקום לרכישת מזון, בית מרקחת או חנות שעיקר עיסוקה במכירת מוצרי הגיינה המצוי בקניון או במתחם.

כמו כן, נאסר על הפעלת דיסקוטק, בר, פאב, אולם אירועים, מכון כושר, בריכת שחייה, פארק מים, גן חיות, ספארי, פינת חי, בית מרחץ, בית קולנוע, תיאטרון, ספרייה, מוזיאון ומוסד תרבות אחר. כן נאסר שימוש בפארק שעשועים, לונה פארק, עסק לטיפול לא רפואי בגוף האדם, מקומות לעריכת מופעים וירידים, כלי שיט ציבורי, רכבל, שמורת טבע, גן לאומי ואתרי מורשת.

מה ההנחיות לעסקים שנפתחו? האם יהיו משלוחים? בתי אוכל, כולל חדרי אוכל במלונות, יוכלו למכור מזון בתנאי שהאכילה תהיה מחוץ לבית העסק. שירותי משלוחים והובלה של מוצרים יימשכו ולפי התקנות החדשות יש להשאיר את המשלוח סמוך לפתח בית המגורים, ומחוצה לו.

מה קורה לבעל עסק שיפר את הצו? על עסק שיפעיל את העסק או המתחם בניגוד לחוק, צפוי לעמוד בפני מאסר של שישה חודשים או קנס כספי. כאמור, המשטרה הגבירה כוננות ובשלב הזה בכוונתה לאכוף את הכללים בערים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד