בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הדברים שכדאי לדעת על השבוע הקרוב

פגרה בכנסת, שביתה בבתי הדין, מזג האוויר והילולות צדיקים - מה שהולך להיות השבוע

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב סיון תשע"ט - 22:20 15/06/2019
גודל: א א א
ארכיון (עמית אררט)
ארכיון (עמית אררט)

השבוע הקרוב יחול בין התאריכים י"ג סיוון עד י"ט סיוון ה'תשע"ט. ( 16 ביוני – 22 ביוני 2019). אספנו עבורכם מספר דברים שכדאי לדעת על השבוע הקרוב.

1. פגרת בחירות בכנסת:

 יום ראשון הקרוב (י"ג סיוון, ה-16 ביוני) יהיה היום האחרון של הכנסת ה-21, ומיום שני תחל פגרת הבחירות שתימשך עד לכינונה של הכנסת ה-22.

בתקופת הפגרה, תפעל בכנסת ועדת ההסכמות שתורכב משני ח"כים, אחד ממפלגת כחול לבן ואחד ממפלגת הליכוד. בתקופה זו, הממשלה רשאית להביא לאישור הצעות חוק בשלוש קריאות. הוועדות יהיו רשאיות לקיים דיונים בתקופת הפגרה רק באישור מראש בידי ועדת ההסכמות.

2. היום לפני...  -הטבעת אלטנה

ביום שני, ט"ו סיוון, זהו היום בו כוחות צה"ל, בפיקודו של יצחק רבין, ביצעו ירי לעבר ספינת אָלטָלֶנָה ו-16 לוחמי אצ"ל נהרגו ועשרות נפצעו.

3. הילולות השבוע: מייסד 'אם הישיבות' והרבי השותק

ביום שני יחול יום פטירתו של רבי חיים איצקוביץ' מוולוזי'ן, מגדולי תלמידי הגר"א מלווילנא ומייסד ישיבת 'עץ החיים' המוכרת כ'ישיבת וולוז'ין, 'אם הישיבות'.

ביום רביעי יחול יום ההילולא של הצדיק רבי מרדכי מנחם מנדל קאליש מוורקא (רבי מנדלי מוורקא), אדמו"ר השני לחסידות וורקא ומכונה גם "הרבי השותק".

ביום חמישי (י"ז סיוון) יחול יום ההילולא של רבי אהרון מקרלין, נכדו של רבי אהרון הגדול מקרלין. ספרו "בית אהרן" הוא ספר יסוד לחסידות קרלין. רבי אהרן ביסס את דרך חסידות קרלין. כאביו, רבי אשר מסטולין, פעל למען היישוב בארץ ישראל, ושלח חסידים ארצה. הוא קנה את בית הכנסת של רבי מנחם מנדל מוויטבסק בטבריה, ובתקופתו הוקם בית כנסת של חסידי קרלין בירושלים, למרות התנגדות מקומית למהלך. כונה גם 'האדמו"ר הזקן' כיוון שהאריך ימים וכיהן שנים רבות באדמו"רות.

4. מזג האוויר:

ביום ראשון צפויה עלייה קלה בטמפרטורות. ביום שני צפויה ירידה קלה ואף יתכן טפטוף ובהמשך השבוע צפוי להיות נאה.

5. שביתה בבתי הדין הרבניים

הסתדרות עובדי המדינה הודיעה כי מיום ראשון הקרוב ישביתו כליל את בתי הדין הרבניים, ללא הגבלת זמן, נוכח המבוי הסתום במשא ומתן וההתעלמות מנציגי העובדים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד