בע"ה ד' טבת תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כתבי אישום נגד 12 בכירים לשעבר במפלגת בל"ד

שלוש שנים וחצי לאחר שהמשטרה הודיעה על סיום החקירה בעניינה של מפגלת בל"ד בגין טוהר מידות, הגישה הפרקליטות כתבי אישום נגד חכ"ל חנין זועבי ונגד 12 נאשמים נוספים, חלקם בכירים לשעבר במפלגת בל"ד.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו אב תשפ"א - 11:07 04/08/2021
גודל: א א א
(צילום: שלמה מלט)
(צילום: שלמה מלט)

שלוש שנים וחצי לאחר שהמשטרה הודיעה על סיום החקירה בעניינה של מפגלת בל"ד בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות, הגישה הפרקליטות לבית המשפט בנצרת כתב אישום נגד חברת הכנסת לשעבר חנין זועבי ונגד 12 נאשמים נוספים, חלקם נושאי משרה בכירים לשעבר במפלגת בל"ד, בגין עבירות של ניסיון לקבל דבר במרמה וזיוף בכוונה לקבל דבר - כל אחד לפי חלקו

כתב האישום הינו חלק מהסדר טיעון, שבמסגרתו הנאשמים יודו ויורשעו בעבירות המיוחסות להם, ויעתרו להטלת עונשים מוסכמים בין היתר עונשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות, עבודות לתועלת הציבור, מאסרים על תנאי וקנסות הנעים בין 25,000-75,000.

כזכור, בחודש שבט תשע"ח, דיווחה המשטרה כי התגבשה תשתית ראייתית להגשת כתבי אישום כנגד חברי כנסת ערבים ממפלגת בל"ד.

על פי הודעת המשטרה, הסתיימה חקירה נרחבת בעניינה של מפלגת בל"ד, ובעלי תפקידים מרכזיים אחרים בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות וכן עבירות נוספות. 

במסגרת החקירה, נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה, וחלקם נבחרי ציבור. חברי הכנסת חנין זועבי, ג'מאל זאחלקה וג'ומעה אזברגה חשודים במסגרת התיק. כמו כן גם נחשד ח"כ לשעבר באסל גטאס המרצה עונש מאסר לאחר שהבריח פלאפונים למחבלים בכלא.

החקירה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, ועניינה דיווחים שהועברו למבקר המדינה על ידי המפלגה בנוגע לכספי תרומות בשתי מערכות הבחירות האחרונות.

עם סיום החקירה הודיעה היחידה החוקרת, כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה כנגד בעלי תפקידים במפלגה, כל אחד על פי חלקו לביסוס החשד למעורבות בעבירות מתחום טוהר המידות, קבלת דבר במרמה, זיוף, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות נוספות.

תיק החקירה הועבר לעיון הפרקליטות לצורך החלטה על הגשת כתב אישום וכיום כאמור, הוחלט על הגשת 12 כתבי אישום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד