בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הושג ההסכם: הבית היהודי והאיחוד הלאומי התאחדו

במהלך הלילה הושג ההסכם המיוחל בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי על פיו הרב פרץ יעמוד בראש הרשימה וח"כ סמוטריץ' יקבל את התיק הבכיר בקואליציה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' אדר תשע"ט - 09:34 15/02/2019
גודל: א א א
(יח"צ)
(יח"צ)

במהלך הלילה (ה') הושג ההסכם המיוחל בין מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי. שתי המפלגות הסכימו לריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-21.

על פי ההסכם, הרכבת הרשימה תתבצע בשיטת ריצ'רצ'. כאשר הבית היהודי יקבל את המספרים האי-זוגיים והאיחוד הלאומי את המספרים הזוגיים.

הרשימה לכנסת תורכב כך:

1. הרב רפי פרץ
2. בצלאל סמוטריץ'
3. מוטי יוגב
4. אופיר סופר
5. יפעת ארליך
6. אורית סטרוק
7. הרב אלי בן דהן
8. יוסי כהן

לאחר שקיבל הרב רפי את מקום היו"ר על פי ההסכם יוכל סמוטריץ' לקבל את התפקיד הבכיר שיוצע למפלגה במסגרת כניסתה לקואליציה.

עוד נחתם בהסכם כי ''כל ההחלטות יתקבלו בהסכמת שני הצדדים, וחלוקת כלל התפקידים יהיה באופן שיווני על ידי שני יושבי הראש של המפלגות''.

הרב רפי פרץ, אמר לאחר החתימה, "הציונות הדתית ניצחה. מפלגת הבית היהודי צועדת הערב קדימה באחדות. אני שמח וגאה להוביל את המפלגה קדימה. יחד נוביל את הציונות הדתית לבית גדול, חזק ומשפיע בציבוריות הישראלית".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' כתב כי "זה אמנם היה ארוך ומתיש, אבל ברוך ה׳ המטרה הגדולה הושגה - אחדות מנצחת בציונות הדתית. מודה לשותף שלי לדרך החדשה הרב רפי פרץ. אני משוכנע שיחד נוביל להישג עצום בבחירות.

בימים הקרובים נמשיך לעשות מאמצים גדולים כדי לצרף לרשימה גורמים נוספים כדי שהימין האמיתי לא יזרוק קולות לפח", הוסיף סמוטריץ'.

גם בליכוד ברכו על חבירת הרשימות ואמרו כי  ''מברכים על הסיכום בין הבית היהודי לבין האיחוד הלאומי וקוראים להם להתאחד עם כוחות נוספים כדי להבטיח את ניצחון גוש הימין בבחירות''.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד