בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הושלם פרוייקט למזעור נזקי הצפה בעמק החולה

הושלם פרויקט הצפוי למזער נזקים לשטחי יישובים ואזורים חקלאיים באיזור עמק החולה. במהלך הפרוייקט בוצעו עבודות לצורך הגבהת סוללת העפר התוחמת את התעלה המזרחית של הירדן ההררי

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח אדר תשע"ח - 10:26 05/03/2018
גודל: א א א
רשות הכינרת
רשות הכינרת

אגף ניקוז ונחלים ברשות הכינרת ומשרד החקלאות, השלימו פרויקט נרחב לאורך הסוללה המערבית בתעלה המזרחית שבירדן, בסמוך לישובים יסוד המעלה וקיבוץ חולתה.

העובדות התבצעו במטרה  להגביה את הסוללה התוחמת את מימי הירדן  בכ-40 סנטימטרים נוספים.

 על פי המהנדסים מתכנני הפרוייקט , יסייע הדבר במיזעור הסיכון לאירועי הצפות של השטחים החקלאיים והאזורים המיושבים באירועי גשם קיצוניים.

על פי נתוני רשות הכינרת, אחת לעשור בממוצע, מתקיים אירוע גשם קיצוני הגורם להצפות של ממש, מזיק משמעותית לשטחים החקלאיים הנפגעים במיליוני שקלים וריבוי המשקעים אף מהווה סכנה להצפת האזורים המיושבים הסמוכים.

במסגרת העבודות שנמשכו כחצי שנה, הוגבהה הסוללה וכמו כן, בוצעו עבודות לחיזוק הדפנות למניעת קריסת הסוללה. עלות הפרויקט נאמדת בכ- 3 מיליון שקלים.

אושרי ילוז, מהנדס אגף ניקוז ברשות הכינרת מציין, כי בשנה הלועזית 2013 נפרצה הסוללה המערבית וכתוצאה מכך הוצפו השטחים החקלאיים ביסוד המעלה: "באירוע גשם משמעותי זה הייתה סכנה גם לאזורי המגורים. הפרויקט שבוצע מצמצם באופן משמעותי את הסיכון ומעניק ביטחון רב יותר לחקלאי האזור והתושבים גם באירועי גשם משמעותיים. אנו סבורים, כי קיימת חשיבות רבה להערכות מוקדמת וביצוע הפרויקט, גם ברצף של שנים בהם קיים מיעוט בכמות המשקעים". 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד