בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יצחק הרצוג הנשיא ה-11 של מדינת ישראל

יצחק הרצוג נבחר לנשיא ה11 לאחר שזכה ל 87 קולות, מרים פרץ זכתה ל26 קולות. הרצוג: "מקבל את הזכות לשרת את הציבור הישראלי כולו, בתפקיד רם ונישא זה". פרץ: "שהתפילות שהתפללתם עבורי יהיו עבור הנשיא הרצוג".

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב סיון תשפ"א - 10:23 02/06/2021
גודל: א א א
(צילום: הלל מאיר/TPS)
(צילום: הלל מאיר/TPS)

הנשיא ה11 של מדינת ישראל, יצחק הרצוג אמר בנאומו הראשון כנשיא:

"בחרדת קודש ובהתרגשות גדולה, הנני העני ממעש, מקבל עלי את בחירת כנסת ישראל בי לתפקיד נשיא מדינת ישראל האחד עשר. 

אני מבקש להודות לכל אחת ואחד מחברותי וחבריי חברי הכנסת על האמון שנתתם בי. 

אני מקבל עלי את האחריות הכבדה שהטלתם על כתפיי. 

מקבל את הזכות לשרת את הציבור הישראלי כולו, בתפקיד רם ונישא זה. 

אני מודה לך חברי, יו"ר הכנסת יריב לוין, על ניהול מופתי של מערכת הבחירות. 

אני מודה לגברת מרים פרץ, גיבורה ישראלית, על היותה סמל והשראה לכלל אזרחיות ואזרחי ישראל, לקימה מכאב אין סופי ולבחירה בחיים. מרים, אני מושיט לך יד ומייחל לשיתוף פעולה פורה בינינו, למען החברה הישראלית". 

אזרחיות ואזרחי ישראל, משך למעלה משני עשורים מילאתי את משימת חיי: שירות העם והארץ שלנו באהבה, במסירות ובמקצועיות. למדתי את החברה הישראלית לאורכה ולרוחבה, הכרתי מקרוב את המגוון והייחודיות של הפסיפס הישראלי, הנדיר והייחודי, המשלב לא רק את בני כל האמונות, הקבוצות והדתות, אלא את כל האוצרות האדירים שקיבלנו כאן יחד: עושר רוחני, עומק תרבותי, מחשבה ביקורתית, מסורת והתחדשות. אין אפילו אבן אחת בפסיפס היפיפה שלנו שהייתי מוכן או מעז לוותר עליה".
 
"זו הסיבה שבכוונתי להיות נשיא של כולם. להטות אוזן קשבת לכל עמדה ולכבד כל אדם. לסמן את הקווים המחברים ולבנות גשרים של הסכמות, כדי לקרב גם את הרחוקים שבניצים - כאן בתוכנו, כמו גם עם אחינו ואחיותינו בתפוצות; להעצים ולטפח את היצירתיות, היוזמה והמקוריות שלנו; למלא בכל יום את צידת האחדות, הערבות הדדית והזהות משותפת, הנחוצות לנו כל כך במסע שלנו להפוך לחברת מופת. להותיר מרווח נשימה לרוקמי הרוח, היצירה והחלומות. למלא את ישראל בתקווה". 

"האתגרים רבים ואין להקל בהם ראש. חיוני לטפל בפצעים שותתי הדם שנפערו בחברה שלנו בתקופה האחרונה; עלינו להגן על מעמדה הבין-לאומי של ישראל ועל שמה הטוב במשפחת העמים; להיאבק באנטישמיות ובשנאת ישראל; לשמור על עמודי התווך של הדמוקרטיה שלנו; להתעלות אל גודל שעתה של האומה; ולצאת מן המיצר אל המרחב. זו המהות שלנו, החלוציות שלנו והמחויבות של כולנו לארץ הזו".

"אל המסע הזה אני מביא עמי את כל מרצי, ניסיוני ויכולותיי. את המחויבות ההיסטורית של שרשרת הדורות המשפחתית שלי לנצח ישראל. 

תחי מדינת ישראל!" 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>
יריב לוין, יו״ר הכנסת אמר לנשיא הנבחר: "כבוד נשיא המדינה, אתה האזרח מספר 1 ואתה גם בן אדם. זכית ללכת בדרך של אביך אבל נבחרת בזכות עצמך"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "אני מברך את יצחק הרצוג על בחירתו לנשיא המדינה ואני מאחל לו הצלחה רבה בשם כל אזרחי ישראל. אני מודה למרים פרץ על ההתמודדות המכובדת ואני משוכנע שהיא תמשיך לתרום לחברה בישראל כפי שעשתה כל חייה".

פרץ: "יש גן עדן שקוראים לו ירושלים"

מרים פרץ אמרה זמן קצר לאחר קבלת התוצאות: "שיהיו לנו בשורות טובות לעם ישראל. אנחנו צריכים להתחיל משהו חדש. אני רוצה לברך את הנשיא הרצוג, הוא הנשיא של כל הארץ הזו, גם של אלו שעשו לי לייקים. זו הייתה זכות גדולה עבורי להשתתף במסע מרתק והדרך מאוד משמעותית. אני יודעת מאין באתי ואעשה הכל כדי שהארץ הזו תהיה הבית הכי טוב שיכול להיות לנו לתושבי מדינת ישראל ולנכדיי, עשיתי את זה כדי שנהיה ראויים לילדים האלו, שיהיו גאים בארץ הזו.

אנחנו חייבים להתפלל להצלחת הנשיא כי הצלחתו היא הצלחת כולנו. הוא נכנס לנשיאות בימים מורכבים והוא חייב את התפילה של כולנו. אני רוצה שהתפילות שהתפללתם עבורי יהיו עבור הנשיא הרצוג. אני מאחלת לנו שיום חדש יתחיל בבשורות חדשות לעם ישראל".

יו"ר הכנסת יריב לוין אמר למרים פרץ: "הבאת כבוד עצום לכל התהליך הזה. התמיכה שזכית לה משמעותית וההערכה אליך עצומה והיא לא רק בתוך הבית הזה אלא בכל עם ישראל. הנחישות והדרך, הכבוד בהם את עושה את הדברים היא מופת ודוגמה שכולנו צריכים ללמוד ממנה ואני בטוח שנכונו לך הרבה דברים עצומים שתעשי לטובת מדינת ישראל וכלל אזרחי ישראל. התוצאות האלה הן למרות ההערכה גדולה שיש אלייך. מאחל לך המשך עשייה טובה והרבה בריאות. זכיתי להכיר אדם מדהים".

ראש הממשלה אמר למרים פרץ: אני רוצה לברך אותך על הדרך המכובדת שבה התמודדת לנשיאות. סיפור החיים שלך והאמונה שלך מעוררים השתאות בקרב כל עם ישראל. אני מביע את הערכתי והערכת כל אזרחי ישראל. לא סיימת לתרום למדינת ישראל, עם האהבה שלך והלהבה שלך". 

פרץ פנתה לנתניהו ואמרה: "יצאתי ממרוקו לחלום אחד גדול. הורי לא ידעו מה זה דתי, חילוני, שמאל או ימין, הם ידעו שיש יהודים וערבים ויש גן עדן שקוראים לו ירושלים. זכיתי ובאתי לארץ הזו והיא פתחה את הדלת לפני, ורק בזכותה הגעתי להתמודד לתפקיד שמעולם לא חלמתי. הוריי ציפו ממני שאהיה עובדת מדינה ואהיה מסודרת. יצאתי למסע. לא השכול הוא שהוביל אותי לבמה אלא הבחירה שלי לאן לקחת את משבר חיי. החלטתי להאיר ולעשות טוב. אתה ואני יודעים מה זה חורבן. אמרת לי על השבעה של אחיך כמה לא היה טעם לחיים, ואנחנו נתנו טעם לחיים ומשמעות. בחרתי בנתינה ובלהרבות טוב. הארץ הזו כל-כך מיוחדת וחשבתי שאני רוצה להדליק את אותה מנורה שדיברנו עליה בפרשת השבוע ולהאיר את הארץ". 

"אני מאוד אוהבת את הנשיא הרצוג, הוא שלח אותי לשליחויות רבות בחו"ל, בקהילות יהודיות. היום נבחר נשיא ראוי שמכבד אותנו ומכאן אני נושאת תפילה עם כל עם ישראל להצלחתו כי הצלחתו היא הצלחתי והצלחת המדינה שלי".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד