בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החמרת התקנות: סגירת חנויות נוספות וצמצום היציאה מהבית

במהלך היום (ב') תאשר הממשלה תקנות חדשות למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל וכן תוגבר בצורה משמעותית האכיפה על מפרי התקנות

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח אדר תש"פ - 09:38 24/03/2020
גודל: א א א
המשטרה מגבירה את האכיפה על מפרי תקנות להתפשטות נגיף הקורונה (משטרת ישראל)
המשטרה מגבירה את האכיפה על מפרי תקנות להתפשטות נגיף הקורונה (משטרת ישראל)

הממשלה צפוי לאשר היום תקנות חדשות שיחמירו ויצמצמו בצורה דרמטית את אפשרויות התנועה במרחב הציבורי, זאת כחלק מהמאבק למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל. כמו כן, תוגבר האכיפה על מפרי התקנות.

בתוך כך, במשרד הבריאות הודיעו הבוקר (רביעי) כי למעלה מ-449 חולי קורונה התווספו ביממה האחרונה ומספר חולי הקורונה בישראל עומד על 1,656 חולים. מתוכם 31 מונשמים ונמצאים במצב קשה ,47 במצב בינוני, אחד עד כה נפטר מהנגיף בישראל. היתר מאושפזים במצב קל. עד כה החלימו 49 בני אדם מהנגיף.

התקנות התקבלו לאחר ישיבה שנערכה אמש במשך כ-7 שעות ובה השתתפו בין היתר, ראש הממשלה, שר הבריאות, שר הביטחון, השר לביטחון פנים, שר האוצר, שר הכלכלה, שר המשפטים, ראש המל"ל, היועמ"ש, נגיד בנק ישראל, מנכ"ל משרד רה"מ ומשרד הבריאות, פרופסורים וגורמי מקצוע שונים. הדיון נערך בצורה וירטואלית.

מדובר על סגר של כ-80%, כפי שאומרים גורמי מקצוע. על פי הדיווחים, מדובר על החלטה שהיא כמין פשרה, לאחר שעלתה הדרישה מטעם משרד הבריאות להטיל סגר מלא למשך שבוע ימים.

התקנות החדשות, שצפויות להיכנס לתוקפן בתוך 24 שעות מרגע אישורן בממשלה ולמשך שבוע ימים, מבקשות לאסור יציאה מהבית למעט מקרים חריגים. כמו כן, תוגבר בצורה דרמטית ומשמעותית האכיפה על מפרי התקנות ומפרי הבידוד.

בין היתר, ניתן לצאת מהבית לעבודה, קניית מזון או תרופות, שאר החנויות שאינן מזון או פארם ייסגרו. פעילות ספורטיבית או יציאה מחוץ לבית לזמן קצר, תתאפשר אך ורק לתחום של בין 30 ל-50 מטרים מבית המגורים בלבד. כמו כן,

התחבורה הציבורית תצומצם באופן ניכר עד כדי השבתה כללית, כאשר אך ורק קווי תחבורה מסוימים, בין עירוניים, ימשיכו לפעול, במתכונת מצומצמת. הבנקים והעסקים המספקים שירותים ומוצרים חיוניים ימשיכו לפעול. ניתן יהיה להמשיך להזמין אוכל ממסעדות באמצעות משלוחים, על פי הכללים שנקבעו קודם לכן. חנויות ביגוד ומחשבים ייסגרו.

כמו כן, ירדה הנחייה להגדיל את מספר בדיקות לאיתור חולי קורונה וכן לבדיקות סקר של כלל הציבור.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד