בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הטקס האלטרנטיבי: "מתוסכל ומושפל שזו מדינתי"

בג"ץ אישר הגעת משפחות מחבלים לטקס משותף. אחיו של נחשון וקסמן הי"ד בפוסט כואב: "ההחלטה הזו גורמת לי לאבל כפול ומכופל ביום הזיכרון לחללי קדושינו"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' אייר תשע"ט - 09:11 07/05/2019
גודל: א א א
בית המשפט העליון צילום: יהודה פרל
בית המשפט העליון צילום: יהודה פרל

 

החלטת בג"ץ אמש (ב') לאפשר כניסתם של מאה ערבים מיהודה ושומרון לטקס זיכרון אלטרנטיבי אותו מארגן ארגון השמאל 'לוחמים לשלום' עוררה זעם רב בקרב נפגעי הטרור.

 הטקס מתקיים עבור משפחות ההרוגים "משני צידי המתרס", קרי, משפחות יהודים שנרצחו על ידי ערבים ומשפחותיהם של מחבלים שנהרגו על ידי צה"ל.

לאחר ההחלטה פרסם אחיו של החייל החטוף שנרצח נחשון וקסמן הי"ד פוסט כואב בדף הפייסבוק שלו. 

''אני מזועזע מקיום טכס זיכרון אלטרנטיבי בעידוד בג''ץ לזכרם של מחבלים בהשתתפות משפחותיהם. החלטה זו גורמת לי להרגיש עצבות ואבל כפול ומכופל ביום הזיכרון לחללי קדושינו. אני מרגיש מתוסכל ומושפל שזו מדינתי".

וקסמן האח ממשיך להביע את כאבו ואומר: "יש מה לעשות? כולי רועד מזעם. אנא יהודים עזרו לי. הדמעות לא מפסיקות. עד מתי נמשיך להיות למרמס ובוז מצד המתקראים נאורים ומושיטים את צווארם לשחיטה? תוכלו לקיים את הטקסים שלכם בכל יום בשנה, מדוע לפגוע בעשרות אלפי משפחות המתייחדות עם יקירם ביום קדוש זה? חלאס''.

שר התיירות יריב לוין זעם על החלטת בג"ץ ואמר כי החלטות שכאלה רק מדגישות את הטיפול השורש הנצרך במערכת המשפט. ״אם למישהו הייתה נדרשת הוכחה נוספת לגבי הצורך החיוני והמיידי בתיקון יסודי של מערכת המשפט, ובפרט בשינוי פניו של בית המשפט העליון, הרי שהוא קיבל אותה בדמות הפסיקה המקוממת בעניין כניסת הפלסטינים לישראל", אמר לוין.

''מצער שדווקא בעיתוי כזה, ערב יום הזיכרון ויום העצמאות, שוב בוחר בית המשפט במפריד על פני המאחד״.

השופטת עינת ברון כתבה בהחלטה: "לעיתים השכול, מעין שותפות גורל, יכול שיהווה מקור להזדהות ולאחדות. המחיר הכבד שנגבה מן המשתתפים יש בו כדי לקרב לבבות ולהבקיע חומות המפרידות בין מי שבהגדרה משתייכים לשני מחנות", דברי השופטת מכוונים כאמור אודות משפחות מחבלים שרבים מהם נהרגו כשדם יהודי רב על ידיהם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד