בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

היום הראשון: 51 ממליצים לנתניהו 35 לגנץ

הסתיים יום ההתייעצות הראשון של נשיא המדינה עם נציגי הסיעות. מפלגת חד"ש תע"ל בחרה שלא להמליץ על אף מועמד

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' ניסן תשע"ט - 14:08 15/04/2019
גודל: א א א
חברי סיעת יהדות התורה בפגישה עם הנשיא (מארק ניימן לע"מ)
חברי סיעת יהדות התורה בפגישה עם הנשיא (מארק ניימן לע"מ)

נשיא המדינה פתח היום את סבב ההתייעצויות עם המפלגות השונות, ופגש את נציגי סיעות הליכוד, כחול לבן, ש"ס, יהדות התורה וחד"ש-תע"ל, לקראת הקמת הממשלה שתשב בכנסת ה21. 

ראשונים להמליץ בפני הנשיא על חבר הכנסת עליו יש להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה היו נציגי סיעת הליכוד, השר יריב לוין, השרה מירי רגב, ח"כ דוד ביטן ומזכירת הסיעה עליזה בראשי. 

בפתח הפגישה עם סיעת הליכוד, הודה הנשיא לחברי ועדת הבחירות המרכזית. סיעת הליכוד המליצה על ח"כ בנימין נתניהו להרכיב את ממשלת ישראל הנבחרת.
 
לאחר מכן הגיעו אל הנשיא חברי סיעת כחול לבן בראשם ח"כ לעתיד גבי אשכנזי, אבי ניסנקורן, אורנה ברביבאי, רם בן ברק, צבי האוזר, אורלי פורמן ועומר ינקילביץ. לאחר שחברי הסיעה המליצו על בני גנץ להרכיב את ממשלת ישראל ה-35, פנה הנשיא לחבר הכנסת לעתיד גבי אשכנזי ושאל האם יסכימו לשבת בממשלת אחדות במידה והדבר יהיה על הפרק.

אדכנזי השיב לנשיא כי לא ישבו בממשלת אחדות ואמר כי "כולנו נעשה דברים שיקדמו שותפות קירוב לבבות, הפסקת הקיטוב בחברה, אבל בנסיבות הנוכחיות הדברים מובנים ולא נוכל לשבת בממשלה כזו."
 
בהמשך הגיעו אל הנשיא חברי סיעת ש"ס, ח"כ יצחק כהן, ח"כ יעקב מרגי, מנכל ש"ס חיים ביטון, ח"כ ויו"ר סיעת ש"ס יואב בן צור, ח"כ משולם נהרי, ח"כ מיכאל מלכיאלי והמליצו על ח"כ בנימין נתניהו להרכבת הממשלה.
 
כך עשתה גם סיעת יהדות התורה, ונציגיה סגן השר יעקב ליצמן, ח"כ משה גפני, ח"כ מאיר פרוש וח"כ אורי מקלב.
 
בסיומו של יום ההתייעצויות הראשון הגיעו חברי סיעת חד"ש-תע"ל, ח"כ איימן עודה, ח"כ ד"ר אחמד טיבי, ח"כ עאידה תומא סלימאן, ח"כ לעתיד אוסאמה סעדי, ח"כ לעתיד עופר כסיף, מזכ"ל חד״ש מנצור דהאמשה וסונדוס סאלח אל נשיא המדינה וביקשו שלא להמליץ על אף ח"כ.
 
בתום יום ההתייעצויות המליצו בפני נשיא המדינה 51 חברי כנסת מסיעות הבית על ראש הממשלה המכהן, ח"כ בנימין נתניהו, לעומתן 35 חברי כנסת המליצו על יו"ר סיעת כחול לבן בני גנץ, ואילו 6 חברי כנסת ביקשו שלא להמליץ על איש.
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד