בע"ה י"ז אייר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

היועמ"ש המליץ: לפסול מועמדות בן ארי

היועץ המשפטי לממשלה הציג לוועדת הבחירות את חוות דעתו לפיה יש לפסול את ריצת מיכאל בן ארי אך לא את מועמדותו של בן גביר

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט אדר תשע"ט - 08:48 06/03/2019
גודל: א א א
ד"ר מיכאל בן ארי (הלל מאיר, tps)
ד"ר מיכאל בן ארי (הלל מאיר, tps)

היועץ המשפטי לממשלה העביר ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר, את חוות דעתו בעניין הבקשה לפסול את מפלגת עוצמה יהודית מהתמודדות לכנסת.

הבקשה נידונה בימים האחרונים בוועדת הבחירות לאחר שהוגשה עתירה נגד ריצת המפלגה על ידי מפלגות ערביות וארגוני שמאל. במקביל ביקשה עוצמה לפסול מועמדותה של בל"ד לכנסת והדבר ידון היום בוועדת הבחירות.

על פי חוות הדעת של מנדלבליט וכן של שי ניצן פרקליט המדינה אין לאשר את ד"ר מיכאל בן-ארי להתמודדות בבחירות לכנסת ה-21. לעומת זאת לגבי מועמדותו של איתמר בן גביר אמר היועמ"ש כי אינו רואה מניעה בכך. 

"ביחס לבן ארי אין לאפשר את מועמדותו לכנסת ה-21 וזאת בעילה של הסתה לגזענות. באשר לבן גביר, אך שמצבור הראיות בעניינו מטריד ביותר והוא התקרב לתחום המונע התמודדות בבחירות לכנסת, הרי שנוכח המבחנים המחמירים שנקבעו בפסיקת בית המשפט העליון לפסילתו של מועמד לבחירות, דינה של הבקשה בעניינו להידחות".

לאחר שהציגו שורה של "ראיות" מבחינתם, לפיהן בן ארי התבטא בדברים "גזעניים", המשיכו וכתבו כי:

"ראיות אלו חמורות וקיצוניות מבחינת עוצמתן; המטרה האמורה היא בגדר יעד מרכזי ושליט של המועמד, ולא נושא טפל ושולי, אלא מדובר במטרה שהיא השתקפות סגולית של זהות המועמד; המועמד פועל למען מימוש מטרות אלו לשם הפיכתם מרעיון להגשמתו וההתמודדות בבחירות נועדה למימוש המטרה או להגברת המעשה".

לעומת זאת הודיע היועמ"ש כי הוא מתנגד לפסילת השתתפותה של מפלגת רע"מ-בל"ד בבחירות הקרובות, בטענה שאין תשתית ראייתית מספקת לפסילתה.

"נראה כי הראיות המובאות בבקשות שלפנינו אינן מבססות את אותה 'מסה ראייתית קריטית', הנדרשת בפסיקה לצורך פסילה של רשימת מועמדים לכנסת", כתב מנדלבליט בהחלטתו בעניין המפלגה הערבית.

תגובות (10) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 28 מהשבוע האחרון