בע"ה ט"ו אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הליכוד נגד רינה מצליח: מסיתה נגד הימין

לאחר התבטאות חריפה של עיתונאית ערוץ 12 רינה מצליח בשידור חי, פנה הליכוד במכתב לרשות ה שניה ולמועצת העיתונות: "תנקטו באמצעי פיקוח נגד מצליח וחדשות 12".

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט סיון תש"פ - 08:51 21/06/2020
גודל: א א א

תנועת הליכוד פנתה לרשות השניה ולמועצת העיתונות בישראל בדרישה להפעיל אמצעי פיקוח ואכיפה כנגד ההסתה בתקשורת, בדגש על "מסע ההסתה של רינה מצליח"..

במכתב, שהגיש עורך הדין אבי הלוי מטעם הליכוד נכתב, כי "מזה זמן מנהלת גב׳ רינה מצליח, מגישת חדשות 12 ו ״פגוש העיתונות״, מסע הסתה מתמשך נגד מצביעי הליכוד והימין, במטרה לפגוע בליכוד. בהתבטאותה הערב ב ״פגוש את העיתונות״ חצתה הגב׳ מצליח את הקו האדום שעה שאמרה כי: ״תומכיו של נתניהו מתראיינים ואומרים:׳ גם אם הוא יאנוס את הבת שלי אני אצביע לו".

"התבטאותה של גב׳ מצליח - עיתונאית שמתיימרת להיות אובייקטיבית - אינה חוסה תחת ההגנה של חופש הביטוי והעיתונות והיא מהווה פגיעה חמורה ברגשותיהם של תומכי הליכוד והימין ופגיעה בערכי הדמוקרטיה", אומרים בליכוד ומוסיפים: "מדובר בהסתה פרובוקטיבית ומכוונת של גב׳ מצליח נגד אזרחים, מצביעי הליכוד והימין, שעמדתם הפוליטית שונה משלה".

עוד כתבו מהליכוד, כי "גב׳ מצליח לא מצאה לנכון לשדר את תגובת הליכוד להתבטאותה הבוטה והמסיתה ולהתנצל עליהם, אלא פטרה את עצמה בסוף השידור באמירה כלאחר יד: ״השתמשתי בדוגמה כדי להביע את המידה שבה הבוחרים של נתניהו נאמנים לו, אולי היא לא הייתה כל כך מוצלחת...״. אמירתה של גב׳ מצליח רק מעידה עד כמה גדול הזלזול של גב׳ מצליח בכבודם וברגשותיהם של מצביעי הליכוד והימין ועד כמה גדולה שנאתה ליו״ר הליכוד ולראש הממשלה מר בנימין נתניהו".

"התבטאותה של גב׳ מצליח מתווספת להתבטאויות מסיתות שלה מהתקופה האחרונה שבהן, כינתה במהלך השידורים בטלוויזיה את מצביעי הליכוד והימין ״עדר עיוור״ ואף פגעה ברגשות הציבור הדתי באמירתה, כי ״בניכוי החרדים ובתי האבות, לא הייתה כמעט קורונה בישראל״. היקף ההתבטאויות של גב׳ מצליח מעיד על כך שמדובר במסע הסתה מכוון נגד תומכי הליכוד והימין".

"מרשתי מבקשת, כי תנקטו נגד חדשות 12 וגב׳ רינה מצליח באמצעי הפיקוח והאכיפה העומדים לרשותכם הנדרשים להבטחת שידור מידע מהימן, הוגן ומאוזן, להבטחת אתיקה בשידורים ולמניעת שידורי הסתה אסורים בגין עבירות שביצעו על כללי האתיקה העיתונאית".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 0 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד