בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בית כנסת הוצת הלילה בבני ברק

במהלך הלילה נשרף ארון קודש בבית כנסת ברמת גן. באותה השעה הוצת ככל הנראה בית כנסת בבני ברק, ונגרם נזק רב. ח"כ אזולאי: "מראות הזכורים מאירועים קשים בהיסטוריה היהודית"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג ניסן תשפ"א - 09:58 05/04/2021
גודל: א א א

בשעה 4:00 לפנות בוקר הוזעקו כוחות כיבוי לבית כנסת רות ברמת גן, לכבות שריפה שפרצה ככל הנראה מקצר חשמלי. האש תפסה בפרוכת ארון הקודש וגרמה לנזק חיצוני. האש לא הצליחה לחדור פנימה וכך ספרי התורה ניצלו. בתוך זמן קצר חולצו ספרי התורה ללא פגע, ולוחמי האש מנעו את המשך התפשטות השריפה.

כעבור 15 דקות, הוזעקו הכוחות לבית כנסת נוסף, "מאור ישראל" ברחוב החלוצים בבני ברק בשל דיווח על שריפה, ולפי ממצאים ראשוניים נראה כי יתכן ומדובר בהצתה. על פי עדויות, במקום בערה אש גדולה ולבית הכנסת נגרם נזק רב. 

מנהיגי הציבור החרדי מתחו ביקורת על ההסתה כנגד הציבור החרדי ומסורת ישראל.

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי הגיב: "מזועזע וכואב על פשע שנאה המחריד הלילה, כשבית הכנסת הוצת בבני ברק. לצערי ההסתה הקשה בתקופה האחרונה מחלחלים עמוק פנימה".

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר מסר בתגובה: "אין ספק שההצתה הנפשעת הלילה בבית כנסת בבני ברק היא תוצאת ההסתה נגד הציבור החרדי, ויש לעצור את ההסתה המסוכנת באופן מידי. התמונות של ספרי התורה וארון הקודש שרופים מזעזעות".

ח"כ ינון אזולאי מסר: "הבוקר התוודעתי למקרה המזעזע של חילול ושריפת בית כנסת בבני ברק. אין לב יהודי שלא מתפלץ ממראות כאלה הזכורים מאירועים קשים בהיסטוריה היהודית".

"הצתת בית הכנסת היא אירוע אנטישמי שמחייב פעולה מהירה של משטרת ישראל", הגיבו בארגון העולמי של בתי הכנסת, "הארגון מזועזע ומקונן על הצתת בית הכנסת הלילה בבני ברק. אם אירוע מסוג זה היה מתרחש במדינה אחרת - הוא היה פותח שם את כל מהדורות החדשות. אירוע אנטישמי במדינת ישראל במדינת היהודים - הוא בלתי נתפס".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד