בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המנהיג הרוחני של ח"כים ערבים: ישראל אחראית להפיכה במצרים וטורקיה

השייח' שהשתתף במשט המרמה, והאב הרוחני של חברי הכנסת ממפלגת רע"ם, מאשים את ישראל בהפיכות במצרים, סודן, עיראק וטורקיה ומברך על ההישג בבחירות לכנסת. "שולטים ברוב מדינות האזור"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אדר תש"פ - 10:48 09/03/2020
גודל: א א א
(צילום מסמך)
(צילום מסמך)

במאמר שפרסם השייח' חמאד אבו דעאבס, יו"ר הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית, הוא משבח את ה"הישג חסר התקדים" כפי שמכנה אותו, בהשגת 15 מנדטים לרשימה הערבית המשותפת בבחירות האחרונות לכנסת ה-23.

בכך, לדבריו, נמנעה הקמת ממשלת נתניהו. אם היו 18 חברי כנסת מהרשימה המשותפת, היה ביכולתם להשפיע הרבה יותר, כך כתב השייח אבו דעאבס.

עוד הוסיף וכתב כי "כולם ידועים שאמריקה וישראל עומדים מאחורי ההפיכה הצבאית במצרים וסודן, ניסיון ההפיכה הכושל בטורקיה, לוב עיראק ואחרים". כמו כן, לדבריו, ישראל ואמריקה שולטים ברוב המדינות באזור.

"מי יכול להפיל את נתניהו ואת הימין הפשיסטי הסובב אותו? תשובה: לא אמריקה ולא מדינות ערב, אלא הבוחרים שיוצרים קואליציה שמפילה את הימין הגזעני הישראלי".

עוד הוסיף אבו דעאבס וכתב, כי כעת ישנה אפשרות לייצר לחץ וסטיגמה רעה למי שיצביעה "למפלגות הציוניות".

השייח חמאד אבו דעאבס נבחר לפני כעשור לתפקיד יו"ר הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית והחליף את קודמו איברהים צרור. אבו דעאבס השתתף באותה השנה,  תש"ע-2010 במשט הטורקי המרמה.

ברשימה המשותפת ישנם ארבעה מועמדים מקרב מפלגת רע"ם, מהפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית. מנסור עבאס, ווליד טאהא, סעיד אלחרומי וח'טיב יאסין אימאן.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד