בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המפכ"ל: לא לתקן כלי רכב בכפרים ברשות

מפכ"ל המשטרה פנה לרבני העיר החרדית מודיעין עילית בבקשה להסביר לתושבים מדוע אין לתקן רכבים בכפרים הערבים באזור

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב ניסן תשע"ח - 09:10 28/03/2018
גודל: א א א
משחטת רכבים (דוברות המשטרה)
משחטת רכבים (דוברות המשטרה)

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך פנה לרבנים בעיר החרדית מודיעין עילית וביקש מהם שיבקשו מתושבי העיר להימנע מתיקון כלי הרכב שלהם במוסכים בכפרים הערבים באיזור, וזאת מכיוון שהדבר מעודד לדבריו גניבות רכב.

אלשיך אמר כי במוסכים נעשה שימוש בחלקי חילוף שמקורם בכלי רכב שנגנבו, ולכן השימוש בשירותם של מוסכים אלה מעודדת את תופעת הגניבה ואת תופעת המוסכים הבלתי מורשים.

באתר הארץ שפרסם את הידיעה נאמר כי בפנייתו לרבנים התייחס אלשיך במיוחד למוסכים הפועלים בכפרים ניעלין ודיר קדיס.

"נכון שמדובר באוכלוסיה שמעדיפה שהרכב שלה יתוקן בזול, אבל המשמעות היא שכנופיה אחרת בארץ גונבת רכב בגללך", אמר אמש (ג') המפכ"ל בשיחה עם עיתונאים בבסיס מג"ב עוטף ירושלים.

"חשוב שהאזרח יבין את המשמעות של בחירה במוסך שכזה. מרבית כלי הרכב בישראל נגנבים היום לא עבור הרכב עצמו - אלא בשביל החלקים שלו, ועצם הבחירה במוסך כזה תורמת לפשיעה". אלשיך ציין כי במהלך השנה הלועזית 2017 חלה ירידה של 19% בהיקף גניבות הרכב בישראל.

בסוף השבוע פתחו שוטרי מג"ב במבצע נרחב שכונה "ביעור חמץ", הכולל מעצר של מאות שוהים בלתי חוקיים ערבים וחשודים בסחר בסמים וכלי נשק.

בין היתר פשטו השוטרים על שלוש משחטות רכב בכפרים יאמון ודהריה, ואיתרו במקום ארבעה כלי רכב, 12 אופנועים ועשרות מנועים וחלקי מנוע.

ביום ראשון נעצרו רכב מסוג סובארו B4 ובו הוברחו שני רובים מסוג קל גוסטב. אחד מהעצורים בחשד להברחה של הנשקים מתוך תחומי יהודה ושומרון הוא חייל.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 94 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד