בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

'תג מחיר': עוכב בידי המשטרה בגלל טעות ויפוצה

נאשם ב'תג מחיר' שזוכה, עוכב בידי שוטרים בגלל טעות בדרכו להדלקת נרות חנוכה. באופן חריג המשטרה הסכימה לפצות אותו בטרם הוגשה תביעה

  • כ"ד אדר תשע"ח - 12:30 11/03/2018
גודל: א א א
השוטרים מעכבים את הנהג
השוטרים מעכבים את הנהג

תושב גוש דן, נסע במהלך חג החנוכה האחרון מהשומרון לביתו, ובדרכו עבר בצומת תפוח. שוטרים שעמדו במקום ביקשו ממנו לעצור בצד לבדיקת תעודות, והוא עצר כבקשתם.

לאחר שנלקחו ממנו פרטים מזהים ושמו הועלה למסוף המשטרתי, חזרו אליו השוטרים ואמרו כי הוא מעוכב מכיוון ששמו מופיע אצלם כמי שאמור לשהות במעצר בית.

נהג הרכב הסביר לשוטרים כי אכן הוא היה במעצר בית בעבר, אך שוחרר סופית כחצי שנה קודם לכן בעקבות זיכויו המוחלט בתיק שהתנהל נגדו. אולם השוטרים התעקשו כי הוא מעוכב ולא הקשיבו להסבריו.

לאחר זמן הגיע למקום עורך הדין נתי רום מטעם ארגון חוננו והציג בפני השוטרים את פרוטוקול הדיון בבית המשפט והכרעת הדין במסגרתה זוכה והוסרו ממנו התנאים המגבילים. למרות זאת המשיכו השוטרים לעכב את הנהג והוא שוחרר רק לאחר שעות ארוכות.

השוטרים אף הוסיפו חטא על פשע, ומסרו לו הזמנה לסור לתחנת המשטרה שחקרה את התיק, וטענו כי באחריותו היה להודיע למשטרה על זיכויו ולבקש את הסרת התנאים, דבר שמנוגד לכל נוהל, ודין.

עורך הדין מנשה יאדו שייצג את הנהג מטעם ארגון חוננו פנה למשטרה בדרישה לפצות אותו על עוגמת הנפש שנגרמה לו מהעיכוב המיותר. לאחר דין ודברים בין עורך הדין לנציגי המשטרה הוחלט כי המשטרה תפצה אותו בסכום של 1,200 שקלים, וזאת אף ללא דיון בבית המשפט.

מדובר בצעד חריג יחסית, שכן בדרך כלל מסרבת המשטרה לפיצוי והדברים נאלצים להתברר בתביעה בבית המשפט. ככל הנראה ההצלחות הרבות של ארגון חוננו ועו"ד איתמר בן גביר בתביעות על מעצרי שווא, הביאו את המשטרה להגיע להסכמה ולייתר את העתירה, בזמן שהכשל המשטרתי במקרה מובהק וברור.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד