בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המתנדבים שומרים על החקלאי האחרון

ארגון השומר החדש פתח במבצע סיוע לחלקאי האחרון במושב קלחים שבנגב. "בכל שנה יש פה גניבות ונזק לרכוש"

  • י"ז סיון תשע"ז - 22:01 11/06/2017
גודל: א א א

 

בעבר היו במושב קלחים שבנגב 88 משקים חקלאיים פעילים, אך כיום גיא כחלון הוא החקלאי היחיד והאחרון במושב, המעבד אדמות בשטח של כ-3,000 דונם. ארגון 'השומר החדש' המסייע לחקלאים כנגד הטרור החקלאי בצפון ובנגב, פתחו במבצע להגנת החקלאי האחרון.

כחלון, המגדל בצל, אבטיחים, מלונים, עגבניות וחצילים, נאלץ להתמודד עם הפשיעה החלקאית היומ-יומית, הכוללת השחתת רכוש, גניבה יבול חקלאי ופגיעה בציוד.

בדרך כלל, בעונת האבטיחים והמלונים בחודשים שבין סיוון לאלול, מגיעים בלילות גנבים המעמיסים אבטיחים ומלונים. גם עוברי אורח "מעמיסים על הדרך" כמה טון של אבטיחים ומלונים בכל שנה. בארגון 'השומר החדש' אומרים כי מדובר בנזק הנאמד במאות אלפי שקלים בשנה.

במסגרת המבצע של הארגון, ירוכזו במשך שלושה חודשים מתנדבים רכובים בג'יפים, מצויידים בצלמות ורחפנים בנוכחות של 24 שעות ביממה בשטח. לאחר שבועיים בלבד מתחילת המבצע נתפסו מספר מקרי גניבה. 25 כלי רכב הורחקו מהאזור ושמונה חשודים נעצרו בידי המשטרה.

"אחת האמרות המפורסמות של בן גוריון היא 'בנגב ייבחן עם ישראל'. נכון לעכשיו הציון במבחן אינו גבוה'', אומר אורי ספיר, מנהל המרחבים בשומר החדש. ''מתוך מושב של 88 משקים נותר חקלאי אחד שמעבד את האדמות, אשר נאלץ להתמודד עם עשרות עבריינים, שלא מאפשרים לו לקטוף ולשווק את היבול שעליו הוא עמל כל השנה"

"מצב שבו חקלאי נאלץ להתמודד לבדו מול עשרות עבריינים, מביא לאובדן ריבונות ואובדן משילות בשטחים הפתוחים המהווים 85 אחוז משטחי המדינה. אין פלא שבמדינת ישראל ננטשים שטחים בסדר גודל של עשרות אלפי דונם מדי שנה. אנחנו מצפים מכל רשויות המדינה הנוגעות בדבר להירתם באופן מיידי להגברת הריבונות ולאכיפת החוק בשטחים הפתוחים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד