בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
בעקבות מחדלי המשטרה

הנאשם באונס שוחרר ממעצרו - "קיימות ראיות על מעורבותו"

מחמוד קטוסה שנאשם באונס הילדה בת השבע ישוחרר ממעצרו לאחר שהפרקליטות הצבאית החליטה לחזור בה מכתב האישום - עם זאת חקירת הראיות נגדו נמשכת

  • כ"ב סיון תשע"ט - 08:14 25/06/2019
גודל: א א א

מחמוד קטוסה, ערבי מדיר קדיס שבבנימין  אשר הואשם באונס הילדה בת השבע באחד מהיישובים באיזור בנימין ישוחרר הבוקר ממעצרו לאחר שהפרקליטות הצבאית אשר הגישה נגדו את כתב האישום החליטה לחזור בה מהאישום.

החל מפרסום כתב האישום ביום ראשון שעבר ועד להיום החלו פקפוקים רבים באמיתותון של העובדות  בכתב האישום ובראיות נגד קטוסה. בכלי התקשורת הוצגו שאלות שונות באשר למעורבותו של קטוסה בפרשייה. 

עם זאת במשטרה מדגישים כי עדיין קיימות ראיות נגד קטוסה וכי ההליך לא הושלם אך את המשכה של החקירה מעדיפים לערוך במשטרה שלא תחת מגבלות כתב אישום התלוי ועמד.

יותר מכך אף אמר הבוקר הפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק כי "קיימת תשתית ראיות מסויימת המצביעה על מעורבות של קטוסה בפגיעה בה". אך עם זאת סברו בפרקליטות כי "אין בתיק החקירה כיום די ראיות לביסוס כתב אישום נגד קטוסה".

עוד הדגש כי החזרה מכתב האישום אינה באה לשלול את מעורבותו של קטוסה במעשים אלא רק כעת לא היה סיכוי סביר להרשעת קטוסה. מעורבותו בפרשייה תמשיך להיחקר.

"ברי כי חזרה מכתב אישום ושחרור נאשם ממעצר, במצב בו יש ראיות מסוימות נגדו לביצוע עבירות מין בקטינה אינם דבר של מה בכך. ועדיין, בנסיבות העניין ולאור מארג הראיות שנאספו עד כה זו ההחלטה הנדרשת מבחינה מקצועית", אמר הפצ"ר הבוקר.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד