בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העדים "הבריזו" מהדיון - האישום נגד מרזל בוטל

ערבים שהיו אמורים להעיד כנגד ברוך מרזל לא הגיעו לדיון שלוש פעמים. התביעה ביטלה את כתב האישום

  • אוריאל דויטש
  • י"ח חשון תשע"ח - 11:22 07/11/2017
גודל: א א א
ברוך מרזל
ברוך מרזל

כתב אישום שהוגש נגד איש חברון ברוך מרזל, בוטל אמש לאחר שהמתלונן הערבי ואחיו לא הגיעו להעיד בבית המשפט.

על פי כתב האישום, לפני כשש שנים הגיעו תושבי שכונת אדמות ישי (תל רומיידה) בחברון לביתו של פואז אבו-עיישה וטענו כי אחד מבני המשפחה גנב מהשכונה היהודית שקי מזון לבהמות. לפי טענת התביעה, פואז אבו-עיישה ניסה לתווך בין הצדדים אך בשלב כלשהו ברוך מרזל וארבעה נוספים תפסו והיכו אותו באגרוף ובעיטות ואף גרמו לו חבלות.

בסופו של האירוע עצרה המשטרה שני נערים ערבים שאחד מהם הוא בן משפחתו של אבו-עיישה בחשד לגניבת השקים, ואף הוגש כנגדם כתב אישום.

אבו עיישה התלונן במשטרה כנגד מרזל בעת שקרוב משפחתו היה עצור בחשד לגניבה, אלא שכאמור אבו עיישה ואחיו לא טרחו להופיע לדיון ולהעיד כנגד מרזל למרות שזומנו לבית משפט לשלושה דיונים.

לאחר שהשופט אילן סלע העיר לתביעה על ההתנהלות של העדים בתיק, הודיעה התביעה כי היא חוזרת בה מכתב האישום.

בתגובה לסגירת התיק אמר עו"ד יצחק בם שייצג את מרזל מטעם הסנגוריה הציבורית: "ברור כי מדובר בתלונה מניפולטיבית, שהגיש המתלונן אך כדי להסיט את תשומת הלב מאישום בגניבה שהועלה כלפי קרוב משפחתו. מר אבו-עיישה עשה שימוש נלוז במשטרה ובמערכת המשפט כנגד ברוך מרזל והכל במטרה לחלץ את קרוב משפחתו מחשד לגנבה".

"מצער שמשטרת ישראל במקום להעמיד את אבו-עיישה לדין על מסירת הודעות כוזבות, מאפשרת לו לשחק בה" אמר בם "אולם, העדר הנכונות של אבו-עיישה לעמוד מאחורי תלונתו, להתייצב על דוכן העדים ולעמוד בחקירה נגדית - מעיד על אמיתות הטענות של בני חמולת אבו-עיישה על יהודים תושבי תל-רומיידה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד