בע"ה י"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העוקץ בדרך לאומן: שלושה חשודים נעצרו

שלושה חשודים נעצרו בפרשיית עוקץ הענק בחברת 'אירופנים' - למעלה ממליון שקלים 'נעקצו' מאלפי לקוחות שהפסידו את כספם

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד אלול תשע"ח - 11:03 04/09/2018
גודל: א א א
כספים. אילוסטרציה (משטרת ישראל)
כספים. אילוסטרציה (משטרת ישראל)

המשטרה מפרסמת כי נעצרו שלושה חשודים בפרשיית עוקץ הענק בחברת אירופנים.

החקירה החלה כאשר התקבלו  תלונות של 2 תלונות מאזרחים, לפיהן רכשו כרטיסי טיסה לאומן לרגל חג ראש השנה מחברת הנסיעות 'אירופנים' בסכום של 635 דולר לכל כרטיס.

יום אחד לפני מועד הטיסה, החברה הודיעה ללקוחותיה כי אין ביכולתה למלא את חלקה בעסקה והכרטיסים בוטלו.

חוקרי משטרה שפתחו בחקירת הנושא הבינו כי על פי החשד מדובר בהיקף הונאה רחב מאוד ממנו נפגעו יותר מ-2000 אנשים.

ביום א' האחרון עצרו חוקרי המשטרה שני חשודים עיקריים מבית שמש וביתר עילית, שהנם הבעלים של חברת 'אירופנים'. השניים הובאו לחקירה במשטרה בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר במרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות.

מהחקירה עלה כי החשודים ערכו חוזה התקשרות עם אדם השוהה בחו"ל ומיצג חברת תעופה המפעילה טיסות בין ישראל לאוקראינה, ובו הזמינו מעל 2000 כרטיסי טיסה בשווי של מעל 1,300,000 דולר.

עוד עלה החשד, כי החשודים קשרו קשר עם חשוד נוסף כבן 29 מהעיר גבעתיים שנעצר אף הוא בנתב"ג ולטענת המשטרה היה בדרכו להימלט מהארץ.

החשוד הנוסף טען כי הוא מבקש לממן ולסבסד חלק מעלות כרטיסי הטיסה ע"י כך שהחשודים (בעלי חברת אירופנים) יעבירו לידיו את כספי מכירת הכרטיסים, ולאחר שיסבסד את העלות, יעביר הכסף לנציג חברת התעופה בחו"ל.

עפ"י חשד חוקרי המשטרה, כלל הכסף שהצטבר בידי 3 החשודים ממכירת הכרטיסים, לא הועבר כלל לנציג חברת התעופה בחו"ל, ועפ"י החשד מעלו בכספים והשתמשו בהם על מנת לבצע הלבנת הון ולטובתם האישית.

כאמור יום לפני מועדי הטיסות בשבוע החולף, הודיעו בעלי החברה לקהל לקוחותיה שרכשו כרטיסי הטיסה, כי אין ביכולתם למלא חלקם בעסקה וכי כרטיסי הטיסה מבוטלים, ובכך עפ"י ההערכה במשטרה גרמו לנזק כספי בהיקף רחב לאלפי הלקוחות, שחלקם ככל הנראה נאלצו לרכוש כרטיסים חדשים מחברות אחרות על מנת לטוס לאומן.

עוד נמסר מהמשטרה כי  אתמול (ב') בית משפט השלום בירושלים נעתר לבקשת המשטרה והאריך מעצרם של 2 החשודים מביתר ובית שמש עד ליום חמישי. והיום יובא בפני בית המשפט החשוד השלישי בבקשה להאריך את מעצרו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד