בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הערב סגר – מה מותר ומה אסור

הסגר השלישי יכנס לתוקפו הערב (א'). קנס של 500 ₪ על הפרת סגר. הפגנות ויציאה לעבודה מותרות. התקהלויות פנים וחוץ על פי הגבלות הקורונה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב טבת תשפ"א - 08:58 27/12/2020
גודל: א א א
(משטרת ישראל)
(משטרת ישראל)

בשעה 17:00 הערב (ראשון) ייכנס לתוקפו סגר שלישי, אותו הטילה הממשלה בשלל חששה מהתפשטות נגיף הקורונה.

אגף התנועה של המשטרה יפעל ביותר מ-300 מחסומים ברחבי הארץ, במטרה לאתר ולקנוס אזרחים המפירים את הסגר. הקנס על הפרת הסגר עומד על 500 ₪.

הסגר מטיל הגבלות רבות, אך עם זאת הפגנות, כמו אלו המתקיימות על רקע הריגתו של הנער אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים מימ"ר ש"י, יוכלו להמשיך להתקיים, גם מחוץ לטווח הקילומטר. במהלך הפגנות, יידרשו המפגינים לשמור על מרחק של שני מטרים אחד מהשני, משימה מורכבת עבור מארגני ההפגנות.

   | כל ההגבלות שמטיל הסגר השלישי

על פי תקנות הסגר שאישרו שרי הממשלה, תוגבל תנועה למרחק של קילומטר מהבית, למעט מספר מקרים שהוחרגו, בהם: הפגנה, הליך משפטי, יציאה לצורך פעילות ספורט, יציאה להתחן, טיפול רפואי או סוציאלי, העברת קטין בין הורים פרודים, יציאה למקום עבודה או למסגרת חינוכית שפעילותה מותרת, יציאה לצורך השתתפות בהלוויה, בחתונה או בברית. אשר אלו כמובן יידרשו להתקיים תחת הגבלת התקהלות.

כמו כן, תיאסר שהייה במקום מגורים של אדם אחר וייסגרו מקומות ציבורים וחנויות, למעט עסקים חיוניים כגון מזון, היגיינה, אופטיקה, בית מרקחת מוטצרי חשמל ומוצרים הדרושים לתיקונים חיוניים בבית.

כמו כן, ייסגרו יחידות אירוח וצימרים, גן חיות ספארי, שמורת בטע, גנים לאומיים, אתרים לאומיים ואתרי הנצחה. מקומות למתן טיפול שאינו רפואי בהם מספרה, מכוני יופי וקוסמטיקה וכדומה. כמו כן, לא יהיה ניתן לאסוף מוצרים מחנויות לממכר מזון.

כמו כן, קבינט הקורונה אישר כי בזמן הסגר הנוכחות במקומות עבודה המעסיקים מעל לעשרה עובדים לא עלה על 50% או עשרה עובדים, הגבוה מביניהם. כמו כן, בוטל ההכרזה על אילת וים המלח כאיי תיירות ירוקים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד