בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מדינת ישראל היא מדינת הלאום של עם ישראל"

מחאת המשפחות השכולות ממשיכה אל יומה השני מחוץ למשכן הנשיא בירושלים כנגד הכוונה לצרף את מנסור עבאס לקואליציה. "תומכי טרור לא בממשלה. נקודה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב ניסן תשפ"א - 10:28 04/04/2021
גודל: א א א

מחאת המשפחות השכולות מפורום "בוחרים בחיים" נגד הקמת ממשלה עם תומכי טרור ממשיכה הבוקר אל יומה השני.
המשפחות השכולות התכנסו מול בית הנשיא בזמן שנציגי המפלגות באו למסור את המלצותיהם למועמדים להרכבת הממשלה הבאה.

בועז קוקיא אביו של רון ז"ל אמר: "אנו באנו לכאן כדי לדרוש מכל המפלגות במדינת ישראל לא לאפשר הקמת ממשלה עם מפלגות תומכות טרור. זו סכנה למדינה,  גם מוסרית וגם מעשית".
דבורה גונן אמו של דני ז"ל ציינה כי: "מנסור עבאס מדבר בשני קולות. בקול אחד הוא מדבר לעם היהודי במתק שפתיים ובקול השני הוא מדבר לעם הערבי שהצביע לו".

"מנסים להגיע ל61 על גופות ילדינו"

אוהל מחאה של פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות הוקם אתמול מול הכניסה למשכן הנשיא, לדברי הרצל חג'אג', אביה של סגן שיר חג'אג' הי"ד, שנרצחה בפיגוע דריסה בארמון הנציב, במטרה לפנות לכל נציגי המפלגות הבאות להמליץ על מועמד לראשות הממשלה בפני נשיא המדינה - שימצאו כל דרך ללכת יחד ולא להתבסס על מפלגות תומכות טרור, ניתן לשים בצד גם הבטחות קשות. 

"הזמנו את כל הארגונים", אומר חג'אג', "זו מחאה א-פוליטי, מחאה לכל מי שמבין שלא משתפים פעולה עם תומכי טרור".

"אנחנו לא מאמינים לכל האמירות האחרונות של עבאס", אומר חג'אג', "זה זאב מתחפש בתוך עור של כבש. התרגילים האלה מוכרים, זו תהיה מפלצת שתבוא נגדנו. נציגות של האחים המוסלמים בממשלה זה דבר שלא יעלה על הדעת, נציגים כדוגמת ארדואן ומורסי. אנחנו לא מוכנים שתוקם ממשלה שנסמכת על תומכי טרור", אומר הרצל, "שילמנו בדם הילדים שלנו וכעת אומרים לנציגי כל המפלגות: לא מקימים ממשלה עם תומכי טרור נקודה".

"פנינו לנתניהו במהלך ביקור תנחומים, אמרנו לו: אל תכשיר את השרץ, הוא הנהן ולא הגיב".

"אנחנו כאן כדי לומר לכל הנציגים מנתניהו ועד בנט ולפיד: על תעמדו על גופות הילדים שלנו כדי להגיע לרף 61 המנדטים".

"מדינת ישראל היא מדינת הלאום אך ורק של העם היהודי

אמש הפגינו במקום תנועות נוספות כנגד הרעיון לצרף את מנסור עבאס לממשלה.

תנועת נחלה הציגה בהפגנה תמונות וציטוטים של מנסור עבאס וחברי מפלגת רע"מ בתמיכה בטרור, במחבלים, נגד המדינה היהודית והעם היהודי, ובניסיון השתלטות על מדינת ישראל מבפנים.בתנועה אומרים כי כאשר מקימים ממשלה ונסמכים על אצבעות של חכי"ם ערבים הם למעשה שולטים בכל החלטת ממשלה ולכן לא יתכן מצב שבו ניתן לערבים יד על ההגה של מדינת ישראל".

דניאלה וייס יושבת ראש תנועת נחלה אמרה בהפגנה: "תחת השותפות של עבאס אין סיכוי להתיישבות ביהודה ושומרון. אני פונה באזהרה לנתניהו ולחברי הליכוד - אם חלילה נשתף פעולה עם שונאי ישראל ונעלה אותם מעלה מעלה - אנחנו נרד מטה מטה".

צבי אלימלך שרבף מנהל הפעילות בתנועת נחלה: "מדינת ישראל היא מדינת הלאום אך ורק של העם היהודי. הרעיון לצרוף גורם זר לממשלת ישראל חותר תחת יסודות עצמאות ישראל ומדינת הלאום".

"שיתוף ערבים בממשלה או אף מתן אפשרות לתמיכה מבחוץ, משאירים בידי הערבים את השליטה בכל החלטות הממשלה. אין להעלות על הדעת מסירתו של גורל העם היהודי בידי גורם כלשהו מלבד נציגות עם ישראל", דברי שרבף.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד