בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפשיעה הערבית: ירי בכפר לאור יום וסחיטה באיומים

ערבי מהגליל הצליח להימלט מהמשטרה במשך שבועיים לאחר שירה לעבר שכנו לאור יום. שני ערבים מואשמים בפרשיית סחיטה חמורה ואיומים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' סיון תשע"ט - 12:15 11/06/2019
גודל: א א א
 (משטרת ישראל)
(משטרת ישראל)

לאחר שבועיים בהם נמלט, הצליחה המשטרה לאתר עבריין ערבי שירה לאור יום בחברו בליבו של כפר בגליל.

בתאריך ט' באייר סמוך לשעה 11:00 בשעות הבוקר התקבלה קריאה במוקד המשטרה על ירי בכפר הערבי עילוט במסגרתו רכב פרטי ניזוק משני קליעים שנורו לעברו.  

שוטרים שהגיעו לכפר החלו לבצע סריקות לאיתור הזירה והערבים החשודים במעשה במקביל גבו עדויות ולאחר זמן קצר איתרו את הזירה. החוקרים אספו ממצאים במקום ופתחו בחקירה מהירה לאיתור היורה שנמלט ברכבו מסוג טויוטה קמארי בצבע שחור. 

מהחקירה עלה כי בין הקורבן לנאשם קיים סכסוך במסגרתו נוקטים הצדדים באלימות האחד כנגד השני ובעבר אף בוצעו מעצרים והוגשו כתבי אישום כנגד המעורבים משני הצדדים לסכסוך.  

עוד עלה כי בתאריך הירי סמוך לשעה 11:00 נהג הקורבן ברכבו ברחוב הראשי של הישוב עילוט, בו בזמן שגם הנאשם נהג באותו רחוב, ברכבו מסוג טויוטה קמארי.

הנאשם שהבחין בקורבן חולף על פניו עם רכבו מיד הוציא אקדח וירה מחלון רכבו לעבר הקורבן מספר יריות, שני קליעים פגעו ברכבו של הקורבן והנאשם נמלט מהמקום.

במשך שבועיים לא הצליחו במשטרה לאתרו ובסופם הצליחו לאתרו במחסום שהוצב בכניסה לכפרו.  כעת כאמור הוגש נגדו כתב אישום והוארך מעצרו.

בתוך כך מדווחת המשטרה היום על אירוע פשיעה ערבית נוסף בו נעצרו שני ערבים שערכו סדרת עבירות כספים והלבנת הון.

במהלך החודשים האחרונים נבדק החשד נגד שני ערבים החשודים כי נהגו לגבות סכומי כסף מאנשים, בעלי עסק ופרטיים, שלהם "סכסוכים כספיים" עם אחרים. גביית סכומי הכסף כללה סחיטה באיומים על חיי הקורבנות, על בני משפחתם ואף שימוש באלימות פיזית.
 הם נעצרו במשטרה במטרה לקשור אותם לאירועים בהם הם חשודים והתברר כי נגד השניים עומדים ארבע אירועים משותפים ועוד שני אירועים בהם פעלו החשודים בנפרד. 

מכתב האישום עולה כי הנאשמים בחרו להשתמש באיומים קשים על גופם ורכושם של הקורבנות "אם לא תביא לי את הכסף, יש לך אוטובוסים בחוץ ואני יודע איפה אתה גר", גם ממשפחתם של הקורבנות כאמור לא נחסכו איומים "אם לא תשלם המשפחה שלך תשלם" כמו כן איימו לא פעם הנאשמים בנטילת חיים ובירי.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד