בע"ה ב' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הציוץ של גלי צה"ל שעורר סערה

גלי צה"ל צייצו בטוויטר "המחבלים שהביאו למותה של רינה" בהתייחס לפיגוע בדולב, ועוררו סערה. גלי צה"ל: "הציוץ הוסר, עשינו לחיילת שיחת הבהרה"

  • כ"ז אב תשע"ט - 14:47 28/08/2019
גודל: א א א
(צילום: יהודה פרל)
(צילום: יהודה פרל)

"נתפסו המחבלים שביצעו את הפיגוע בדולב והביאו למותה של רינה שנרב ז"ל", זהו לשון הציוץ שעלה בעמוד הטוויטר של גלי צה"ל השבוע ועורר ביקורת.

" כנראה בטעות נתנו לה טיפול תרופתי שגוי. זו תחנת הרדיו של הצבא שלנו", כתב אחד הגולשים ברשתות החברתיות. אחר כתב "לא, גלי צה"ל, אי אפשר להחליף את המילה 'רצח' בזה:". גולשים נוספים הביאו תרעומת.

לתכנים הייחודים והמקוריים של הקול היהודי - הורידו את האפליקציה שלנו >>

הירשם לתפוצת המייל של הקול היהודי >>

סרן במילואים הרב אביעד גדות פנה לגלי צה"ל בנושא ואלו הגיבו לו "הציוץ הוסר מיידית לאחר שעלה. לחיילת שצייצה היתה שיחת הבהרה".

זו לא הפעם הראשונה שגלי צה"ל ועיתונאים העובדים בתחנה מעוררים זעם וביקורת.

סרן במילואים הרב אביעד גדות אומר היום לקול היהודי, כי "אנחנו רואים את התופעה של גלי צה"ל, הפועל מתקציב הבטחון, כתופעה שהיא לא מסתכמת בחיילת בודדה שעשו לה שיחת הבהרה. מדובר בתפיסת עולם שאנחנו רואים אותה חוזרת שוב ושוב יחד עם אנשי תקשורת שיושבים בתחנה הזו ונהנים מכספי ציבור ומכספי הבטחון, כמו רינו צרור, רזי ברקאי ויעל דן. שום קשר בין התנהלות שלהם לביטחון. אלא להפך, פגיעה בביטחון, פגיעה בצה"ל, בהתיישבות ובאזרחי ישראל".

"התחנה אולי משרתת את כוחות הבטחון, אבל לא של מדינת ישראל, אלא של אויבנו. הדבר הזה חמור מאוד ומעורר מחשבות על עצם קיומה של תחנה כזו כתחנה צבאית".

עוד אומר הרב גדות כי "ברור ששר הביטחון וראש הממשלה צריך לתת על כך את הדעת. זו אחריות שלו כשר הביטחון. צריך לקדם את הפרטת גלי צה"ל, וודאי לסגירתה בקונספט הצבאי שלה. מדובר בתופעה פסולה".

תגובות (10) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד