בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקלפיות נפתחו: מי יכול להצביע והיכן?

למעלה מ-6 מיליון בעלי זכות הצבעה בקלפי. כ-20% מתוכם אינם יהודים. הקלפיות יסגרו בשעה 22:00 בערים ובשעה 20:00 בישובים הקטנים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז אלול תשע"ט - 07:08 17/09/2019
גודל: א א א
(אסתי דזיובוב tps)
(אסתי דזיובוב tps)

חמישה חודשים אחרי שנסגרו, נפתחו הבוקר (שלישי) שוב כ-11,000 קלפיות ברחבי הארץ, עבור למעלה משישה מיליון בעלי זכות הצבעה.

מי יכול להצביע?

כל אזרח במדינת ישראל שמלאו לו 18 שנה, נרשם בפנקס הבוחרים. בכדי לדעת האם שמכם מעודכן בפנקס הבוחרים.

בפנקס הבוחרים, נכון להיום, רשומים 6,394,030 בעלי זכות הצבעה. כ-79% מתוך בעלי זכות ההצבעה הם יהודים. כ-16% הם ערבים ו-5% נוספים הם אינם יהודים המשתייכים לקבוצות אוכלוסייה שונות.

היכן מצביעים ומתי?

כל בעל זכות הצבעה ראשי להצביע בקלפי אשר אליה שויך מבעוד מועד, ורק שם הוא רשאי לבחור. מיקומו של הקלפי אליו שויכתם מופיע בהודעה שנשלחה אליכם בדואר. ניתן לאתר את הקלפי שלכם באתר המיוחד של ועדת הבחירות המרכזית.

הקלפיות החלו לפעול בשעה 7:00 בבוקר והן יהיו פעילות עד לשעה 22:00 בלילה. בישובים קטנים שעות ההצבעה הן מהשעה 8:00 ועד לשעה 20:00 בערב בלבד. כך גם במרכז הרפואה ובבתי הסוהר. מי שהגיע למקום הקלפי לפני סגירת הדלתות, ראשי להצביע גם כאשר חלפה שעת סגירת הקלפי.

כשאתם הולכים לקלפי, אל תשכחו להביא איתכם אמצעי זיהוי: תעודת זהות ישראלית או דרכון ישראלי בתקוף. גם רישיון נהיגה תקף בהחלט מספיק. אמצעי זיהוי אחרים אינם קבילים. אם ברשותכם ההודעה שנשלחה לבוחר, כדאי להביא אותה עמכם.

במי אפשר לבחור?

סמוך לקלפי מוצבת עמדה ובה רשימת הפתקים של רשימות המועמדים לכנסת. לדוגמא: פתק עם האותיות מחל עבור הליכוד, פתק טב עבור רשימת ימינה, פתק פה עבור רשימת כחול לבן, פתק כף עבור רשימת עוצמה יהודית, פתק מרצ עבור רשימת המחנה הדמוקרטי, אמת למפלגת העבודה וכן הלאה.

יום הבחירות – יום חופש

על פי חוק, יום הבחירות לכנסת הוא יום שבתון. אולם שירותי תחבורה ציבורית ושירותים ציבוריים אחרים אותה קבעה ועדת הבחירות המרכזית, כמו מסעדות, תיאטראות וכדומה, מפעלי מים וחשמל, מרכזי רפואה, כוחות הצלה ועוד, פועלים כסדרם.

כדאי לשים לב, כי תחבורה ציבורית בין-עירונית, באוטובוסים וברכבת ישראל, תופעל בחינם ביום הבחירות.

יום הבחירות אינו נספר בימי החופשה המגיעים לכל עובד שכיר. כל מי שעבד אצל מעסיק לפחות 14 ימים רצופים לפני יום הבחירות, ונעדר מעבודתו ביום הבחירות, זכאי לשכר עבור יום השבתון.

מי שבכל זאת עובד ביום הבחירות, זכאי לתשלום של 200%. מי שמועסק במסגרת הבחירות באופן חד פעמי, זכאי לשכר של לפחות 200% משכר המינימום, ולתמורת חופשה שנתית בגובה של לפחות 4% מהשכר. עם זאת, משכר זה ינוכה מס מיוחד של 25%, למעט בני נוער.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד