בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב גינזבורג מעודד הצבעה ל"גוש הנוטה לנאמנות לערכי היהדות"

הרב יצחק גינזבורג כתב לתלמידיו, כי בבחירות אלו נדרשת הכרעה בין הגושים. "למרות שאנו מצפים להנהגה תורנית אמיתית, יש ליטול חלק במערכת הבחירות הנוכחית" – המכתב המלא

  • יהודה פרל
  • כ"ד שבט תש"פ - 06:41 19/02/2020
גודל: א א א
"הזמנה והזדמנות לפגוש פנים בפנים ביהודים טובים וחמים, ולהרבות באהבת ישראל". הרב גינזבורג  (יהודה פרל)
"הזמנה והזדמנות לפגוש פנים בפנים ביהודים טובים וחמים, ולהרבות באהבת ישראל". הרב גינזבורג (יהודה פרל)

לאחר שבעבר קרא הרב יצחק גינזבורג, ראש מוסדות גל עיני ונשיא תנועת דרך חיים, להצביע ל"מפלגה החרדית ביותר", כעת אומר הרב גינזבורג כי היוזמה "לעורר את אחינו בני ישראל לצאת ולהצביע" הינה יוזמה ברוכה.

סביב מערכות הבחירות הקודמות, הוציא הרב גינזבורג לתלמידיו את ההודעה הבאה: "כהוראת הרבי, על כל אחד ואחת להצביע ל"מפלגה החרדית ביותר", והיינו מפלגה שדוגלת במצעה בשלש השלמויות - שלמות העם, שלמות התורה ושלמות הארץ - ויש לה סמכות רבנית".

לא ברור איזו מפלגה עומדת בקריטריונים האלו, אך כעת מדבר הרב גינזבורג על החשיבות בהכרעת הבחירות בין הגושים ומוסיף כי מעבר לכך, זו "הזדמנות פז" לצאת לשטח ולעורר יהודים לענייני יהדות.

הנה המכתב המלא מהרב יצחק גינזבורג לקראת הבחירות לכנסת ה-23:

לכל יראי ה' ואוהביו שבארץ הקדש תובב"א, ברכת ה' עליכם!

אנו עומדים בפני מערכת בחירות נוספת, כשעל כפות המאזניים עניינים חשובים הנוגעים לעם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל.

למרות שאנו מצפים להנהגה תורנית אמתית, יש ליטול חלק במערכת הבחירות הנוכחית. זו דעתו הידועה של הרבי מליובאוויטש בכל מערכת בחירות, ועל אחת כמה וכמה בזמן בו נדרשת הכרעה בין הגוש הנוטה לנאמנות לערכי עם ישראל לבין הגוש הכולל גם את המתנגדים ליחודו של עם ישראל, לתורת ישראל ולארץ ישראל, ואף מוכן להסתמך על קולותיהם של שונאי ישראל מובהקים.

מעבר לחובת ההצבעה באופן אישי, קיימת יוזמה ברוכה לצאת לשטח – בימים הסמוכים לבחירות וביום הבחירות עצמו – ולעורר את אחינו בני ישראל לצאת ולהצביע.

לדעת מביני דבר, ניתוח התוצאות מהסיבובים הקודמים מלמד שאי-ההכרעה במערכות הקודמות, וסכנת הכשלון הפעם, טמונים ב'תרדמה' של השטח היהודי בערים שנוטות לימין – וממילא שם גם טמון הסיכוי לנצחון ולהכרעה. עלינו לזכור כי "לב ישראל חי" ומתחת ה'תרדמה' החיצונית פועם לב ער וחי - שרק מחכה לזיק שידליק אותו מבחוץ.

מעבר לחשיבות בהכרעת מערכת הבחירות, יש כאן 'סיבה' מהשמים – הזמנה והזדמנות פז – לפגוש פנים בפנים ביהודים טובים וחמים, להרבות באהבת ישראל ובהתעוררות הלב לתוספת בתורה ומצוות ובכל עניני היהדות. כל מפגש חדש בין יהודים הוא 'יחוד', ואי"ה עבודת היחודים הזו תניב פירות מעבר לבחירות, עד להבאת הגאולה האמתית והשלמה.

"חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלקינו"!

אוהבכם, הרב יצחק גינזבורג

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד