בע"ה י"א תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב רפי פרץ מחק את "מילה זו מילה"

ברגע האחרון, ואחרי שהצהיר כי לא יפר את ההסכם עם עוצמה יהודית, יו"ר הבית היהודי פרץ הפר את ההסכם שחתם עם בן גביר והתמודד ב'ימינה'. ח"כ יוגב הודיע שלא יתמודד לכנסת

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט טבת תש"פ - 09:09 16/01/2020
גודל: א א א
(אסתי דזיובוב, tps)
(אסתי דזיובוב, tps)

"הרב רפי פרץ תקע לעוצמה יהודית סכין בגב", אמר עו"ד איתמר בן גביר יו"ר מפלגת עוצמה יהודית במסיבת עיתונאים אמש בכנסת.

אמנם, זמן קצר לפני סיום מועד הגשת הרשימות המתמודדות לכנסת ה-23, כתב יו"ר מפלגת הבית היהודי הרב רפי פרץ בחשבון הטוויטר שלו כי "מילה זו מילה". זאת בהתייחסותו ללחצים שהופעלו עליו להפר את ההסכם שחתם עם מפלגת עוצמה יהודית ולחבור לימין החדש.

עם זאת, שניות ספורות לאחר מכן, מחק הרב פרץ את הציוץ עם המילים "מילה זו מילה".

בדקות האחרונות לפני סיום מועד הגשת הרשימות, הפר הרב פרץ את ההסכם לריצה משותפת עם עוצמה יהודית וחבר לרשימת הימין החדש והאיחוד הלאומי.

חבר הכנסת הוותיק מהבית היהודי מוטי יוגב הודיע על כך שלא יתמודד בבחירת לכנסת ובהצהרה לתקשורת אמר: "רפי פרץ אדם לא ישר ולא ראוי להנהיג. אנחנו יוצאים כעת לדרך חדשה לנסות לשקם את הציונות הדתית. בבחירות האלו לא נצא להצביע".

עוד אמר, יוגב, כי "הערב רפי פרץ צייץ בטוויטר 'מילה זו מילה' ביחסו להסכם שלו עם בן גביר, וכמנהגו מחק את ההודעה לאחר דקות ספורות כי גם הוא יודע שמילה שלו היא לא מילה".

   | הרב פרץ: "עליי להיות נאמן לעצמי ואבקש את סליחתו של בן גביר"

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר לאחר הגשת הרשימות, כי הוא "מברך את שותפיי על ההסכם. טוב שהגענו להסכם המיוחל. חובתינו לעבוד קשה ולהחזיר את אמון הציבור בנציגיו. לאורך כל הדרך חשבתי שאין לימין ולציונות הדתית פריווילגיה לרוץ ברשימות נפרדות".

עוד הוסיף השר סמוטריץ' ואמר, כי "וויתרתי בשמחה לרב רפי על מקומי למען האחדות ושמירה על כבודו כפי שעשיתי בפעמים הקודמות". גם ח"כ איילת שקד אמרה אמש כי "וותרתי על מקומי בשביל הרב רפי פרץ".

הרב רפי פרץ ניסה לאחר הגשת הרשימות להסביר את החלטתו. "מתוך אחריות גדולה לעתיד התורה, הציונות הדתית ומחנה הימין קיבלתי הערב החלטה קשה שתציל את המחנה כולו בבחירות הקרובות".

"נכון, אנחנו נמצאים במגרש הפוליטי אך עליי להיות קודם כל נאמן לעצמי ולכן אבקש את סליחתו של ידידי עו״ד איתמר בן גביר על שנאלצתי לבטל בכאב את ההסכם איתו", אמר הרב פרץ. "כאשר מחנה השמאל מצופף שורות במטרה להקים ממשלה נדרשת הכרעה כואבת. גודל השעה והאחריות הלאומית מחייבות אותנו להתאחד".

בהצרה לתקשורת אמר  אמש בן גביר, כי "בפעם הקודמת הם סיפרו לנו כמה שפילוג בימין זה לא טוב וכמה זה לא בסדר שאיתמר בן גביר הלך לבד", אמר בן גביר והוסיף "עכשיו עשינו הכל כדי ללכת ביחד. הסכמנו לוותר על מקומות, הלכנו יד-ביד עם הרב פרץ".

"דיבר היום השר בנט ואמר שהבעיה שלו זה עם התמונה בסלון. אז כדי להחזיר את ממשלת הימין, הורדתי את התמונה מהסלון. מסתבר שלא מעניין אותם לא אידאולוגיה ולא שום דבר, אלא רק אגו. בנט וסמוטריץ' שנלחם כמו ילד קטן על תפקידים, איילת שקד שאין לה שום אחריות. בסופו של דבר, שר חינוך שמשקר. זו חבורה שלא ראויה להנהגה. עוצמה יהודית הולכת לבחירות כדי להציל את שלטון הימין".

אילו רשימת המתמודדים לכנסת ה-23 >>

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד