בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרג הנער אהוביה סנדק: הפרקליטות תפנה למומחה נוסף לבחינת זירת התאונה

בצעד נדיר הפרקליטות פונה לקבלת חוות דעת נוספת שתבחן את זירת התאונה בה נהרג אהוביה ז"ל. "כולנו תפילה שבאמת יותר אמת צדק ושלום ישפטו בשערינו".

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א ניסן תשפ"א - 13:39 24/03/2021
גודל: א א א

הרג הנער אהוביה סנדק: בצעד נדיר הפרקליטות פונה לקבלת חוות דעת נוספת שתבחן את זירת התאונה בה נהרג אהוביה ז"ל

הבוקר התקיים דיון נוסף בבית משפט השלום בירושלים, בהליך חקירת סיבת המוות על ידי שופט חוקר אשר בוחן את נסיבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל שנהרג בידי שוטרים בעת מרדף משטרתי בבנימין. 

במהלך הדיון נחשף כי בכוונת הפרקליטות, לפנות מומחה נוסף אשר יבחן את זירת התאונה בה נהרג אהוביה ז"ל, משמעות הדבר כי הפרקליטות אינה מסתפקת בחוות הדעת של בוחן התנועה של משטרת ישראל אשר בחן את הזירה, והיא רואה צורך בחוות דעת נוספת.

נזכיר, כי מומחה לשיחזור תאונות פרטי, אשר הגיע לזירת התאונה שעות לאחר האירוע, ובחן את הזירה, קבע באופן חד משמעי כי רכבם של שוטרי ימ"ר ש"י הוא שנגח את הרכב בו נסע אהוביה ז"ל והנערים הנוספים, נגיחה אשר הביאה להתהפכות רכבו של אהוביה ז"ל, גרמה למותו, ולפציעתם של הנערים הנוספים.

עו"ד אריאל עטרי אשר מייצג את משפחת סנדק בהליך מטעם ארגון חוננו מסר: "היום במסגרת הדיון בפני השופט חוקר, אשר חוקר את סיבת מותו של אהוביה ז"ל מסתבר שהפרקליטות עומדת לנקוט בהליך נדיר ויוצא דופן ולבקש חוות דעת של בוחן משטרתי חדש ואולי בוחן תנועה שאיננו מתוך המשטרה, כדי לבדוק את זירת העבירה. הצעד הזה מלמד שסימני השאלה שאיתרנו סביב הארוע מלכתחילה הם סימני שאלה אמיתים. אנחנו בהחלט מקווים שהשופט ימשיך בהליך הבירור הזה עד שהסתבר מה קרה שם באמת".

אברהם סנדק, אביו של אהוביה ז"ל הוסיף: "אנחנו התבשרנו בשבוע האחרון שנמצאו קלפים עתיקים במדבר יהודה, ואנחנו מקבלים מסר מדורות קדומים לדורונו, ממש פסוק מסוים שרק הוא נמצא במערות, מימי בר כוכבא "אלה הדברים אשר תעשו דברו אמת איש את רעהו אמת ומשפט שלום שיפטו בשערכים ואיש את רעת רעהו אל תחשבו בלבבכם ושבעת שקר אל תאהבו כי את כל אלה אשר שנאתי נאם ה' " אנחנו מקבלים מסר מדורי דורות אמת ומשפט שלום שיפטו בשערכים, כולנו תפילה שבאמת יותר אמת צדק ושלום ישפטו בשערינו." מסר האב.

באדיבות ארגון 'חוננו'

בתוך כך, בימים האחרונים חודשו הפגנות המחאה על מותו של סנדק. בגשר המייתרים בירושלים נעצרו בשבוע האחרון מעל 15 מפגינים שמחו כנגד התנהלות ימ"ר ש"י וקראו להקמתה של ועדת חקירה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 94 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד