בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרופא הערבי שהואשם בתקיפת מטופלת - יחזור לעבודתו

התנאי לחזרו של ד"ר אבו מוך, רופא ילדים ומשפחה בצפון, הוא נוכחות של קרוב משפחה או אחות. מנכ"ל משרד הבריאות החדש הפך את החלטתו של קודמו בתפקיד

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז תמוז תש"פ - 07:34 19/07/2020
גודל: א א א

רופא ערבי שהואשם בביצוע מעשה מגונה במטופלת שלו, בקופת החולים כללית באזור הצפון, יחזור לעבודתו.

על פי החלטתו של מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי הלוי, ד"ר ג'אודת אבו מוך, שהואשם בביצוע מעשה מגונה, ישוב לעבודתו בתנאי שיהיו בזמן הבדיקה הרפואית קרוב משפחה של המטופל, אחות או מזכירה רפואית.

בכך קיבל פרופ' לוי את ההמלצה של הוועדה המיוחדת שדנה במקרה, ולא קיבלה את דרישתה של התובעת הראשית במשרד הבריאות לאסור כליל על הרופא לטפל בחולים עד לסיום ההליך הפלילי נגדו.

זו אחת ההחלטות הראשונות של פרופ' לוי בקשר להליכים נגד רופאים, מאז נכנס לתפקידו לפני כחודש. בכך הוא שינה את ההחלטה של המנכ"ל הקודם של משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, שהחליט התחילת השנה הלועזית הנוכחית לקבל את ההמלצה של ועדה מיוחדת קודמת, שדנה בפרשה וקבעה כי יש לשלול כליל את רישיונו של הרופא לעיסוק ברפואה לחצי שנה, "לנוכח הצורך להגן על שלום הציבור". כעת נכנסה לתוקף ההחלטה החדשה של פרופ' לוי, שהתפרסמה לראשונה ב'ישראל היום'.

ד"ר ג'אודת אבו מוך עובד כרופא ילדים ומשפחה בקופת החולים כללית בבאקה אל־גרבייה, ולפי ההערכות רשומים אצלו במרפאה כ־3,200 חברי כללית, ילדים ומבוגרים. בכתב האישום שהוגש נגדו בתשרי תש"פ (אוקטובור 2019) הוא הואשם במעשה מגונה במטופלת בת 27 שנבדקה על ידיו כשנתיים קודם לכן במרפאתו, וזאת לפי כתב האישום ל"שם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים".

הרופא מכחיש בתוקף את כל הטענות נגדו. הדיונים בכתב האישום טרם הסתיימו.

מאז הוגשה התלונה, זמן קצר לאחר ביצוע המעשה, התקיים בירור מיוחד שבעקבותיו התירה קופת החולים לד"ר אבו מוך להמשיך לעבוד כרגיל, ללא כל תנאים מגבילים, וזאת במשך כשנתיים עד להגשת כתב האישום נגדו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד