בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרשות הפלסטינית חוסמת 59 דפי מדיה ואתרי חדשות

האתר "ערב 48" שמזוהה עם מפלגת בל"ד, ייחסם גם הוא. רוב האתרים מזוהים עם מחנהו של מחמד דחלאן ועם חמא"ס

  • ברוך ידיד / tps
  • כ"ג תשרי תש"פ - 13:29 22/10/2019
גודל: א א א
החלטת התובע הכללי ברשות הפלסטינית לחסום 59 דפי מדיה חברתית ואתרי אינטרנט מעוררת סערה ברחוב הפלסטיני. הרשתות החברתיות מגיבות בכעס וביקורת תחת קמפיין "החסימה היא פשע".
ההחלטה התקבלה באישור בית משפט ברמאללה תחת הנימוק של פגיעה בביטחון המדינה ובסדר הציבורי והיא אוסרת פרסום מאמרים, תמונות ותכנים ברשתות החברתיות ולפי החוק למניעת פשעי סייבר מספר 10 לשנת 2018.
אתר "ערב 48" שנוהל בעבר ע"י עו"ד וליד ח'מיס, לשעבר סגן ראש עיריית חיפה וחבר בל"ד, מופיע ברשימת האתרים שייחסמו. גורם ערבי ברמאללה מסביר לסוכנות TPS, כי אתר זה מופעל למעשה כאמצעי בידיו של הח"כ לשעבר, עזמי בשארה ומפלגת בל"ד ונחשב למטרד של ממש בעיני הרשות הפלסטינית. יצוין, כי בעבר דרשו חברי כנסת לחקור את מנהלי האתר וחברת התקשורת "אמוואג'", בחשד להסתה. 
בין האתרים שנחסמו מופיעים אתרי "אמאד", "אל כופיה" ו"אל טיאר אלאסלאחי", שמזוהים עם מחנהו של מחמד דחלאן, יריבו המושבע של אבו מאזן שאף סולק מהפת"ח, אתר "פאל ניוז" המזוהה עם חמא"ס, וכן אתר "עכס אל טיאר" שתכניו מכוונים נגד הרשות ומעוררים סערות ציבוריות, "ערבי 21" 
גם אתרי "אל ריסאלה" ו - "שהאב", שמזוהים עם חמא"ס מופיעים ברשימה וכן דפי פייסבוק שטוענים לשחיתות ברשות הפלסטינית ואף יוצאים נגד אבו מאזן אישית.
ההחלטה מעוררת סערה ברחוב הערבי וממשלת הרשות קוראת לתביעה לבטל את ההחלטה: העיתונאי עלי אבו חבלה כותב כי "זהו יום שחור בתולדות העיתונות הפלסטינית", איגוד העיתונאים הפלסטיני מכנה את ההחלטה בשם "החלטה פלילית" וקובע כי היא "תמנע מהתקשורת הפלסטינית להתמודד עם הנרטיב של הכיבוש הישראלי".
פורומים תקשורתיים ועיתונאים קוראים לארגוני זכויות אדם באירופה להתערב בעניין ומגנים את הרשות בשל חוסר יכולה להתמודד עם חופש הביטוי בצעדי דיכוי. בתגובות השונות נכתב כי מדובר ב"תוקפנות בוטה", ב"טבח תקשורתי" ועוד.
מחנהו של מחמד דחלאן מגנה את ההחלטה ורואה בה "תקדים מסוכן שמרעיל את האווירה" וצעד של רדיפה פוליטית. אחד מראשי מחנה דחלאן אומר לסוכנות הידיעות הישראלית TPS, כי אבו מאזן החליט לפעול נגד יריבים פוליטיים כחלק מהיערכות מחנהו לבחירות ברשות הפלסטינית.
 חמא"ס, שאחדים מהאתרים הסגורים מזוהים אתה, מגיבה על ההחלטה ואומרת כי זהו צעד חמור שאפילו שירותי המודיעין בישראל נמנעו ממנו ומוסיפה, כי דווקא אתר מתאם פעולות הממשלה הישראלי, נגדו מקיימת חמא"ס קמפיין בימים האחרונים, לא נסגר ע"י הרשות.
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד