בע"ה ז' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השומרון שבר את השיא: למעלה מ-1,500 מנות דם ביום

תרומות הדם הצילו את אשתו של מח"ט שומרון והוא התגייס יחד עם המועצה למבצע ההתרמה בשומרון. גם בני הזוג איש-רן שאיבדו את בנם בפיגוע הגיעו לתרום "להחזיר קצת לעם ישראל"

  • יח"צ
  • ח' תשרי תש"פ - 09:30 07/10/2019
גודל: א א א
(איתן שויבר, tps)
(איתן שויבר, tps)

השבוע ביום ראשון נשבר השיא הישראלי בתרומות דם ביום אחד. 1,551 יהודים הגיעו במהלך כל היום לתרום דם בשומרון. זאת כחלק מהמבצע המשותף לחטמ"ר שומרון, מועצה אזורית שומרון ומד"א. 

תושבי השומרון הצליחו להביא 1,551 תרומות דם ביום אחד, במקום אחד, ובכך שברו את השיא האחרון שנקבע בתל אביב בימי צוק איתן: 740 תרומות דם ביום אחד.

המבצע החל כחלק משיתוף פעולה בין מועצה אזורית שומרון, חטמ"ר שומרון ומד"א, כאשר מח"ט שומרון פנה לראש המועצה יוסי דגן, וביקש ממנו לסייע לו במבצע לשבירת השיא הישראלי בתרומות דם, זאת לאחר שאשתו של מח"ט שומרון איבדה דם רב במהלך לידת בתם גפן לפני כחצי שנה, ונזקקה ל-7 מנות דם.  "זו הדרך שלנו להגיד תודה" אמרה חופית, רעייתו של מח"ט שומרון.

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

הירשמו לניוזלטר שלנו >>

הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

דגן החליט להתגייס למשימה, ומועצת שומרון גייסה את מיטב כוחותיה, פנתה לישיבות באיזור, הוציאה אוטובוסים, ופנתה לתושבים, ולאחר מאמץ משותף עם חטמ"ר שומרון ומד"א הצליחה להשיג את היעד ולהביא 1551 תרומות דם ביום אחד בחטמ"ר שומרון. 

בין התורמים הרבים שהגיעו היו גם עמיחי ושירה איש רן שאיבדו את בנם עמיעד ישראל הי"ד בפיגוע הירי בבנימין לפני פחות משנה, והגיעו "להחזיר קצת לעם ישראל", כלשונם. עמיחי הוסיף: "ב"ה גם אנחנו באנו לקחת חלק ביוזמה המטורפת הזו, לתרום דם, תרומות הדם הצילו את החיים של שירה, אנחנו מרגישים שזו זכות שאנחנו יכולים להחזיר קצת".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר, כי "ההגעה של שירה ועמיחי היא שיא היום הזה, הדברים שאמרתם שאתם רוצים לתת לאחרים זה עם ישראל האמיתי, זה השומרון האמיתי, ואנחנו ננצח כל דבר, אני מאחל לכם רק טוב, אנחנו בשומרון עברנו לצערנו גם פיגועים ואירועים לא פשוטים, וזו הדרך שלנו, גם של חטיבת שומרון וגם של מועצה אזורית שומרון, ושל כל תושבי השומרון לתת מתנה גדולה של אהבת ישראל והצלת חיים בשנה החדשה לעם ישראל כאן בחטיבת שומרון שבין איתמר ליצהר" 

מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן אמר: ״היוזמה הזו נולדה מתוך רגע של אי נוחות. האי נוחות הזאת הזכירה לי את הכוח שלכל אחד מאיתנו יש להציל חיים- מעבר לעשייה השוטפת שלנו ביום יום. אני נרגש מאוד ומעריך את ההרתמות של מגן דוד אדום, מועצה איזורית שומרון ותושבי השומרון שרק בזכות עזרתם יכולנו לעמוד במטרה ששמנו לעצמנו ואף לעקוף אותה״.

מנהל מחלקת התרמות דם ארצי בשירותי הדם של מד"א, ליאור אלטמן:  "אנחנו מודים לאזרחים, החיילים והשוטרים הרבים שהגיעו היום לתרום דם וכל זה בכדי להעלות את מלאי הדם עבור אזרחי ישראל. שיתוף הפעולה בין חטמ"ר שומרון, המועצה האזורית שומרון ומגן דוד אדום מחמם את הלב ונועד על מנת להעלות את המודעות לתרומות דם. אני שמח שהצלחנו להגיע ליעד ולשבור את השיא. אני מודה למתרימי הדם משירותי הדם של מד"א שעמלו במשך 12 שעות והתרימו כ- 1,400 מנות דם. חשוב לזכור כי מנת דם אחת מצילה שלושה חולים או פצועים הזקוקים לטיפול בעירוי דם".
 
אלי בין, מנכ"ל מד"א: "אני מבקש להודות מקרב לב למפקד חטיבה המרחבית שומרון אל"ם שגיב דהן על היוזמה וההירתמות, שהביאו לתרומה של מנות דם רבות ששברו את שיא מספר מנות הדם שנאספו עד היום בהתרמה אחת. מנות אלו יסייעו להציל את חייהם של אלפי בני אדם. החשיבות של מבצעי התרמת מנות הדם גדולה מאוד, בייחוד בימי החגים, בהם קיים מחסור עונתי בדם. שיתוף הפעולה עם צה"ל משלים את התמונה הערכית והמיוחדת, המבטאת את היותו של צה"ל צבא העם. אני מודה לכל מי שהגיע, תרם דם, וסייע להצלת חיים ולראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן על ההתגייסות להביא מאות רבות של מתנדבים שהגיעו לתרום דם ועל ההשקעה הגדולה בשיתוף הפעולה. אני מזמין את עם ישראל גם בימי חול המועד סוכות ובמשך כל השנה להמשיך ולהגיע לתרום דם".

על פי נתוני מד"א, בכל יום מד"א מספקת כ 2,500 מנות ומרכיבי דם לבתי החולים בארץ. ובשנת 2018 הותרמו 255,730 מנות דם.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד