בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השופט מלצר לפייסבוק: מדוע חסמתם את בן גביר?

לאחר שחברת פייסבוק חסמה את הדף של עו"ד בן גביר הגיש בן גביר עתירה דחופה. יו"ר וועדת הבחירות דורש תשובה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח אדר ב תשע"ט - 11:44 04/04/2019
גודל: א א א
עו"ד בן גביר. ארכיון (מתנאל רחמים)
עו"ד בן גביר. ארכיון (מתנאל רחמים)

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון השופט חנן מלצר הורה לחברת פייסבוק להגיב לעתירה שהגיש מועמד איחוד מפלגות הימין איתמר בן גביר עד היום בשעה 17:00, ולהסביר מדוע נחסם פרופיל המשתמש של עו"ד בן גביר. 

כזכור, פייסבוק חסמה אמש את פרופיל המשתמש של בן גביר מלפרסם תוכן, ובן גביר בתגובה עתר הבוקר לשופט מלצר, שכאמור הורה לפייסבוק להשיב לעתירה.

הבוקר (ה') עתר בן גביר באופן בהול ליו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר, בבקשה להוציא צו מניעה כנגד פייסבוק.  

לטענת פייסבוק עילת החסימה היא פוסט ישן מלפני כמה חודשים בו נראים ראשי עוצמה יהודית לצד הכיתוב "אלף מחבלים מתים ולא תיפול שערה אחת של חייל צה"ל", אולם בן גביר אומר כי "מדובר בהתנכלות פוליטית מובהקת ובסתימת פיות דיקטטורית ימים ספורים לפני מועד הבחירות". 

בכתב העתירה נטען כי התנהלותה של פייסבוק היא "הלכה למעשה ההתערבות הזרה בבחירות מהן חששו כל כך בישראל. משך חודשים ארוכים מתריעות זרועות הביטחון של מדינת ישראל מפני התערבות זרה בבחירות, והנה באה לה חברת פייסבוק ומתערבת באופן גס בבחירות במדינת ישראל". 

עוד נטען כי "לא ייתכן, כי בעלי הרשתות החברתיות יחליטו שבוע ימים לפני הבחירות לחסום את חופש הביטוי של מועמדים בבחירות ללא כל סיבה חוקית, לסגור את האפשרות של מועמדים בבחירות להתבטא ולהעביר מסרים לקהל בוחריהם ודחיית עתירה זו מסוכנת ביותר, בכך שהיא תעביר מסר למשיבות ודומיהן שהן יכולות לעשות בבחירות בישראל כבשלהן". 

עו"ד איתמר בן גביר אומר הבוקר כי "אני מצפה מכבוד השופט מלצר לקבל את העתירה ולהורות לפייסבוק לחדול מיידית ממדיניות סתימת הפיות של אנשי ימין. אמנם ידוע כי פייסבוק היא חברה בעלת אג'נדה שמאלנית קיצונית המתנכלת לאנשי ימין, אך אמש נחצה קו אדום נוסף בהתערבות בוטה של פייסבוק בבחירות בישראל".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד