בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השלטים שקראו לנצחון ישראל הוסרו מחוצות תל אביב

'הפרויקט לנצחון ישראל' פרסם שלטי חוצות בתל אביב בהם נכתב "שלום עושים רק עם אויבים מובסים", אך ראש העיר הורה להסיר את השלטים. "השפלתו של האחר איננה דרכינו"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א שבט תש"פ - 09:11 16/02/2020
גודל: א א א
השלטים שהוסרו בהוראת רון חולדאי
השלטים שהוסרו בהוראת רון חולדאי

שלטי ענק שנתלו ברחבי העיר תל אביב וקראו לעשות שלום "רק עם אויבים מובסים", עוררו סערה שהובילה להסרת השלטים בהוראת ראש העיר רון חולדאי.

על השלטים הוצגו תמונותיהם של יו"ר רשות הפלסטינית אבו מאזן וראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה כשהם כורעים על בירכיהם ועיניהם מכוסות. על השלט נכתב בגדול "שלום עושים רק עם אויבים מובסים".

את השלטים פרסם ארגון 'הפרויקט לניצחון ישראל'.

ראש עיריית תל אביב הורה על הסרת השלטים בטענה כי מדובר בהסתה לאלימות. "התמונה מסיתה לאלימות המזכירה את מעשי דאע"ש והנאצים - שאיננו רוצים להימנות עימם", אמר חולדאי. "גם בתקופת בחירות יש קווים אדומים. אינני מתערב בפרסומים במרחב הציבורי - אבל הפעם הכללים נשברו. השפלתו של האחר איננה דרכנו", בהתייחסותו לתמונות הכניעה של איסמעיל הנייה ואבו מאזן.

בפרויקט לניצחון ישראל הגיבו לדבריו של חולדאי, ואמרו כי "נראה שיותר מחוות דעת אומנותית על השלט, הביקורת של ראש העיר מגיעה בנוגע למסר שעד היום כמעט ולא דיברו עליו במדינת ישראל".

"'שלום עושים רק עם אויבים מובסים' היא התפיסה בה צריכה לנהוג מדינת ישראל כדי להילחם בסרבנות הפלסטינית. במשך עשרות שנים קיבלו מאיתנו הפלסטינים אינספור הזדמנויות לקבל את כל מה שרק יכלו לחלום עליו, ועדיין הם המשיכו בסרבנות שלהם. אנחנו חייבים להסתכל למציאות בעיניים ולומר את האמת – שלום יהיה אך ורק כאשר הפלסטינים והחמאס יובסו ויוותרו על כל שאיפה לחיסול מדינת ישראל".

עוד אמרו בפרויקט לניצחון ישראל, כי "מפתיע לשמוע שדווקא מי שעומד בראש העיר המציירת עצמה כפלורליסטית במדינת ישראל מנסה לסתום פיות, אבל בכוונתנו לפעול נגד החלטתו בבית המשפט".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד